Oglądając klipy z drona Typhoon Q500 4K zrozumiałem, dlaczego Intel postawił właśnie na firmę Yuneec i to z nią będzie teraz współpracować na rozwojem...
Intel stawia na drony i inwestuje 60 milionów dolarów w lidera rynku firmę Yuneec
Oglądając klipy z drona Typhoon Q500 4K zrozumiałem, dlaczego Intel postawił właśnie na firmę Yuneec i to z nią będzie teraz współpracować na rozwojem kolejnych modeli. Drony trudno dziś określić jako nowinkę, ale to właśnie teraz zyskują one największą popularność i interesują się nimi nawet szeroko pojęci zwykli użytkownicy.
A powody do takiego wzrostu zainteresowania rzeczywiście są. Profesjonalne modele dronów to nadal sprzęt połączonymi z niemałymi kwotami, ale na rynku pojawiło się już mnóstwo wersji, na które może pozwolić sobie szersza grupa osób. Możliwości jakie daje dron są niedoścignione, gdyż po nabyciu podstawowych umiejętności można samodzielnie stworzyć naprawdę intrygujące nagrania, ujęcia. Satysfakcja jest więc później tym większa, gdy obejrzymy świetny film nagrany i zmontowany przez nas samych.
Warto też jednak pamiętać, że drony służą nie tylko do tworzenia świetnie prezentujących się filmów czy dostarczania przesyłek. Powstają też drony do zadań specjalnych, jak chociażby monitorowanie zagrożonych lub dotkniętych kataklizmem obszarów. Intel i Yuneec mają takie na uwadze takie zastosowanie dronów, dlatego w zapowiedziach CEO Intela Briana Krzanicha nie mogło tego zabraknąć.
Wierzymy, że drony mają ogromny potencjał i pozytywnie wpływają na życie ludzi w wielu aspektach - czy to w dostawach produktów do konsumentów czy nadzorowaniu terenów dotkniętych katastrofą. Drony firmy Yuneec wyposażone w technologie Intela otworzą kolejne niesamowite możliwości. Jesteśmy naprawdę zadowolenie z rozpoczęcia współpracy z liderem w tym jakże istotnym sektorze.
Tian Yu, twórca i CEO firmy Yuneec zwraca uwagę na takie aspekty dronów jak łatwość użycia i gotowość do lotu zaraz po wyjęciu z pudełka. To właśnie tymi cechami charakteryzują się produkty Yuneec, a na wspomnienie zasługuje tak zwany "smart mode" pozwalający opanować sztukę latania dronem w zaledwie 5 minut. Firma prosperuje od 1999 roku i aktualnie zatrudnia około 1800 pracowników rozsianych po całym świecie - placówki obecne są w takich miastach jak Hong Kong, Shanghai, Los Angeles i Hamburg. To Yuneec zaprezentowało w 2014 roku pierwszego drona gotowego do lotu po wyjęciu z pudełka - Typhoon Q500, który doczeał się nowszej wersji wspierającej w nagraniach rozdzielczość 4K.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu