E-sport

10. edycja Intel Extreme Masters w Katowicach z publicznością

Kamil Pieczonka
10. edycja Intel Extreme Masters w Katowicach z publicznością
2

ESL potwierdził właśnie, że finałowy turniej Intel Extreme Masters 2022 już po raz 10. odbędzie w Katowicach, a co więcej zostanie zorganizowany z udziałem publiczności!

Intel Extreme Masters 2022 w Katowicach

Najdłużej trwający cykl turniejów esportowych na świecie po raz 10. zawita do Katowic już drugiej połowie lutego. Turnieje Intel Extreme Masters Katowice 2022, o łącznej puli nagród sięgającej 1,5 miliona dolarów, zorganizowany zostanie z udziałem publiczności i będzie inauguracyjnym momentem zmian, które nadchodzą dla całego cyklu IEM. Legendarne wydarzenie, które zna każdy fan esportu na świecie po dwóch latach przerwy ugości kibiców podczas weekendu pełnego wrażeń. Finały IEM odbędą się w dniach 25-27 lutego. W ramach wydarzenia planowany jest turniej Counter-Strike: Global Offensive oraz Starcraft II. W pierwszym zmierzą się najlepsze zespoły na profesjonalnej scenie esportowej, które powalczą o puchar oraz nagrody o wartości 1 mln USD. W drugim turnieju o tytuł mistrza świata zagra 36 graczy wyłonionych w eliminacjach, a pula nagród to okrągłe 500 000 USD.

"W najśmielszych snach nie mogliśmy sobie wyobrażać, czym stanie się to miejsce, kiedy turniej Intel Extreme Masters po raz pierwszy zawitał do Katowic. To wydarzenie reprezentuje spełnione marzenia wszystkich tych, którzy chcieli przyczynić się do rozwoju esportu. To też niezapomniane wspomnienia wszystkich fanów i graczy, którzy są z nami od lat" - komentuje Michał “Carmac” Blicharz, VP Product Development w ESL Gaming. "Jesteśmy dumni z faktu, że możemy powrócić do Katowic razem z publicznością i wspólnie celebrować tą wyjątkową rocznicę".

Aby uczcić najnowszą edycję turnieju Intel Extreme Masters Katowice, który organizowany jest od 2013 roku, firma ESL Gaming przygotowuje kampanię pod znakiem X, która będzie celebracją historii serii wydarzeń i bohaterów, którzy ją tworzyli. Jednym z jej kluczowych elementów będzie dedykowana sekcja na stronie internetowej poświęconej Intel Extreme Masters Katowice 2022, która zostanie udostępniona już dzisiaj - 11 stycznia 2022 roku. Fani, kibice, a także osoby zainteresowane sportem elektronicznym znajdą na niej wyjątkowe zdjęcia, materiały i artykuły, które podsumują ostatnie 10 lat wielkich wydarzeń i turniejów. Z każdym tygodniem poprzedzającym IEM Katowice 2022, ESL Gaming będzie odsłaniał kolejne etapy i kulisy kampanii.

Seria wydarzeń z pod znaku IEM zmienia też w tym roku swój wygląd. Organizatorzy postanowili odświeżyć wizerunek całego cyklu turniejów - Katowice będą pierwszym wydarzeniem osadzonym w nowej szacie graficznej, która obierze teraz bardziej nowoczesną i odważną identyfikację wizualną i odda ducha rywalizacji wszystkich turniejów cyklu IEM.  Zmiany są elementem kampanii rozpoczętej już w 2019 roku, której celem jest uwypuklenie charakterystyki poszczególnych produktów ESL Gaming. Wszystkie rozgrywki podczas tegorocznego IEM Katowice odbędą się z udziałem publiczności, która po dwóch latach przerwy powróci na trybuny Spodka. Całość wydarzenia będzie biletowana, co oznacza, że każda osoba chcąca wziąć udział w imprezie będzie musiała posiadać wcześniej zakupiony bilet. Kolejna, trzecia, fala sprzedaży biletów zostanie uruchomiona jeszcze w styczniu 2022, o konkretnej dacie organizator poinformuje w najbliższym czasie. Będzie to ostatnia szansa aby dołączyć do grona osób, które będą mogły wziąć udział w IEM Katowice 2022. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia ze względu na bezpieczeństwo odwiedzających, nie zostanie uruchomiona strefa IEM Expo. Ponadto, każdy z uczestników będzie musiał posiadać ważny Unijny Certyfikat Covid.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu