Startups

Intel Capital z dwoma nowymi inwestycjami w druk 3D

Grzegorz Marczak
Intel Capital z dwoma nowymi inwestycjami w druk 3D
Reklama

Jeśli chodzi o druk 3D to sprawy zaczynają nabierać rozpędu. Ostatnio głośno było o polskich projektach w tej branży a teraz mamy newsy o tym, że Inte...

Jeśli chodzi o druk 3D to sprawy zaczynają nabierać rozpędu. Ostatnio głośno było o polskich projektach w tej branży a teraz mamy newsy o tym, że Intel Capital zainwestował w dwie spółki z tej kategorii.

Reklama

Jest to moim zdaniem ważny sygnał, Intel jest dość ostrożnym inwestorem dobrze badającym każdy biznes i każdą nową kategorię jakiej się dotyka. Poza tym potrafi zabezpieczyć i udrożnić relacje między swoimi firmami a potencjalnymi partnerami czy klientami.

Jeśli więc decydują się na inwestycje w druk 3D oznacza to, że wiedzą już z kim po drugiej stronie można zrobić interes i zbadali w miarę dokładnie możliwości biznesowe takich przedsięwzięć.

W kogo zainwestowali, mówimy tutaj o dwóch firmach czyli :



">CGTrader z Litwy to internetowa platforma sprzedażowa, tworzona przez silną społeczność projektantów 3D. Została założona w 2011 roku przez projektanta 3D Mariusa Kalytisa, a na początku 2013 r. otrzymała dofinansowanie z litewskiego funduszu Practical Capital. Platforma CGTrader umożliwia projektantom 3D kupowanie, sprzedawanie, odkrywanie możliwości druku 3D oraz współtworzenie społeczności twórców. Obecnie CGTrader oferuje ponad 45 000 modeli 3D od ponad 35 000 projektantów. CGTrader ma siedzibę w Wilnie na Litwie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.cgtrader.com oraz nas na Twitterze - @CG_Trader.



Amerykański makexyz łączy osoby poszukujące usług druku 3D z tymi, którzy oferują je w najbliższej okolicy. makexyz sprawia, że klienci mogą tanio i szybko produkować świetne rzeczy. Dodatkowo, dzięki makexyz firmy mogą dostarczać towar do klienta po drugiej stronie świata w mniej niż jeden dzień.

Na co warto zwrócić uwagę, że to fakt że nie są to inwestycje związane bezpośrednio z produkcją drukarek ale z usługami związanymi z drukowaniem. Jest to mniej moim zdaniem znacznie mniej ryzykowna inwestycja a jednocześnie stawiająca Intel Capital w bardzo wygodnej pozycji względem rynku i tego co się na nim będzie działo.

Przypomnę też, że w Polsce również na bardzo wczesnym etapie dostrzeżono potencjał druku 3D, rozwinęło się u nas kilka bardzo prężnie działających firm w tej branży, mamy też w Krakowie bardzo aktywną społeczność związaną z drukiem 3D. Można powiedzieć, że nie przegapiliśmy tego "tematu".

Reklama

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama