Social Media

To pierwsza pozytywna zmiana na Instagramie od lat. Testy już trwają

Kamil Świtalski
To pierwsza pozytywna zmiana na Instagramie od lat. Testy już trwają
4

Jeżeli macie dość wprowadzanych w ostatnich latach na Instagramie zmian, to mam dla Was dobrą wiadomość. Twórcy platformy testują pierwszy od dawna powiew normalności...

Instagram w ostatnich latach nie cieszy się najlepszą opinią. Trudno się dziwić — z serwisem który pokochali użytkownicy lata temu nie ma on już wiele wspólnego. Nawet zdjęcia, od których przecież wszystko się zaczęło, nie mają tam już wielkiego znaczenia — algorytmy promują ich tanią podróbkę TikToka (czyt. Rolki). Bałagan na stronie głównej w połączeniu z reklamami wyświetlanymi co drugi wpis nie składają się na zestaw idealny - przynajmniej z perspektywy tych, którzy korzystają z usługi. Ale zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - Instagram nareszcie testuje naprawę jednej rzeczy, którą tak koncertowo zepsuł: kolejność na feedzie.

To naprawdę się dzieje. Instagram testuje chronologiczny feed, który ma wrócić do użytkowników w najbliższych tygodniach

Adam Mosseri stojący na czele serwisu społecznościowego udostępnił materiał, w którym zademonstrował jak w praktyce wygląda testowana opcja powrotu do chronologicznego pokazywania materiałów dodawanych przez naszych obserwowanych. Co ważne — feed będzie miał teraz trzy opcje: stronę domową (którą władać będą algorytmy), ulubione (wpisy wyłącznie oznaczonych w ten sposób kont) oraz śledzeni — czyli treści od wszystkich kont które obserwujemy w kolejności chronologicznej.

Testy trwają — i nie jest wykluczone, że jesteście w gronie szczęściarzy, którzy już teraz mogą się cieszyć tymi opcjami. Niestety - nie ma odpowiedzi na pytanie o to, kiedy możemy spodziewać się implementacji tych wszystkich nowości u wszystkich. Pozostaje czekać — i mieć nadzieję, że testy wypadną pomyślnie, a firma nie stwierdzi że jej się to kompletnie nie opłaca... i nie zaoferuje ich pozostałym.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu