Social Media

Instagram pozwala na publikowanie przez stronę. Jak to zrobić?

KK
Konrad Kozłowski
5

Instagram oficjalnie wprowadzi możliwość dodawania zdjęć na komputerze przez stronę internetową. Podpowiadamy jak to zrobić.

Zanim przejdziemy do poradnika, musimy zaznaczyć, że nie u wszystkich użytkowników opisywana funkcja jest dostępna. Najprawdopodobniej jest ona dodawana falami - na moim koncie jeszcze się nie pojawiła.

YouTube idzie na wojnę z Instagramem i TikTokiem

Od początku istnienia Instagrama serwis nie przewidywał scenariusza, w którym użytkownicy mogliby dodawać zdjęcia, filmy czy inne materiały za pomocą komputera. Stosowano wiele obejść, z których część działa do dziś, inne były tylko wypadkiem przy pracy (jak aplikacja dla Windows 10 przeniesiona z iOS-a z funkcją udostępniania grafik z poziomu Eksploratora Windows). Możliwości przeglądania zawartości serwisu, oglądania relacji czy wymiany wiadomości przez stronę internetową na dowolnym urządzeniu, w tym na komputerze, pojawiały się w dużych odstępach czasu. Teraz nadszedł moment na najważniejszą dla wielu osób funkcję, czyli dodawanie zdjęć i innych materiałów.

Jak dodać zdjęcia na Instagramie na komputerze?

Jak sugeruje Mashable, dodawanie zdjęć na Instagrama będzie możliwe za pomocą przycisku "plus", który wygląda zupełnie tak samo jak w aplikacji mobilnej. Na webowej wersji Instagrama umieszczono w górnej części pomiędzy ikonkami z wiadomościami i odkrywaniem. Co ciekawe, na zrzutach ekranu od Mashable, ikonę wiadomości prywatnych Instagrama zastąpiła ikona Messengera.

Instagram testuje opcję dodawania linków w relacjach wszystkim użytkownikom

Kolejne kroki są dokładnie takie, jakich byście się spodziewali. Wybieranie pliku, stosowanie filtrów, zmiana rozmiaru, dodawanie lokalizacji oraz opisu i tak dalej. Na koniec możemy kliknąć na "Opublikuj" ("Share") i gotowe.

Podkreślam jeszcze raz, powyższe instrukcje pochodzą z artykułu Mashable, które powołuje się się na zrzuty ekranu udostępnione przez Instagram. To sprawia, że możemy być chyba pewni wprowadzenia tej funkcji u wszystkich już niedługo.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu