Social Media

Instagram pozwala na publikowanie przez stronę. Jak to zrobić?

Konrad Kozłowski
Instagram pozwala na publikowanie przez stronę. Jak to zrobić?
11

Instagram oficjalnie wprowadzi możliwość dodawania zdjęć na komputerze przez stronę internetową. Podpowiadamy jak to zrobić.

Zanim przejdziemy do poradnika, musimy zaznaczyć, że nie u wszystkich użytkowników opisywana funkcja jest dostępna. Najprawdopodobniej jest ona dodawana falami - na moim koncie jeszcze się nie pojawiła.

Od początku istnienia Instagrama serwis nie przewidywał scenariusza, w którym użytkownicy mogliby dodawać zdjęcia, filmy czy inne materiały za pomocą komputera. Stosowano wiele obejść, z których część działa do dziś, inne były tylko wypadkiem przy pracy (jak aplikacja dla Windows 10 przeniesiona z iOS-a z funkcją udostępniania grafik z poziomu Eksploratora Windows). Możliwości przeglądania zawartości serwisu, oglądania relacji czy wymiany wiadomości przez stronę internetową na dowolnym urządzeniu, w tym na komputerze, pojawiały się w dużych odstępach czasu. Teraz nadszedł moment na najważniejszą dla wielu osób funkcję, czyli dodawanie zdjęć i innych materiałów.

Jak dodać zdjęcia na Instagramie na komputerze?

Jak sugeruje Mashable, dodawanie zdjęć na Instagrama będzie możliwe za pomocą przycisku "plus", który wygląda zupełnie tak samo jak w aplikacji mobilnej. Na webowej wersji Instagrama umieszczono w górnej części pomiędzy ikonkami z wiadomościami i odkrywaniem. Co ciekawe, na zrzutach ekranu od Mashable, ikonę wiadomości prywatnych Instagrama zastąpiła ikona Messengera.

Kolejne kroki są dokładnie takie, jakich byście się spodziewali. Wybieranie pliku, stosowanie filtrów, zmiana rozmiaru, dodawanie lokalizacji oraz opisu i tak dalej. Na koniec możemy kliknąć na "Opublikuj" ("Share") i gotowe.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu