Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Facebook

Pożegnajcie się ze starymi nazwami Instagrama i WhatsAppa

AL
Albert Lewandowski
5

Instagram i WhatsApp należą do Facebooka. Część osób o tym wie, podczas gdy większość użytkowników najczęściej nie jest tego w ogóle świadoma. Amerykański gigant chce to jednak naprawić.

Instagram from Facebook i WhatsApp from Facebook

Przeczytaj również: W kółko widzę to samo na Facebooku.

Facebook uznał, że czas najwyższy za poprawę swojej rozpoznawalności. O ile główny portal społecznościowy cieszy się mieszanymi opiniami, a ostatnie wydarzenia, związane z informacjami o nadmiernym wykorzystywaniu danych, zdecydowanie nie ocieplają wizerunku giganta. Wszystko zresztą wskazuje na to, że będzie tylko gorzej. Nie sposób tu też pominąć odpływ młodszej części użytkowników na inne serwisy, co zdecydowanie nie tworzy dla firmy Marka Zuckerberga najlepszego obrazu przyszłości. Mimo wszystko cały koncern jest na to jak najbardziej przygotowany.

Sprawdź też: Nowy wygląd Instagrama.

Facebook zamierza teraz lepiej oznaczyć zakupione usługi, które są chętnie używane przez wszystkich i pozwolą pokazać, że dbają i uczą swoich użytkowników. Niewątpliwie nie każdy wie, że Instagram czy WhatsApp należą właśnie do nich. Według najnowszych informacji, wkrótce dojdzie do zmiany nazw. Instagram zostanie przemianowany na Instagram from Facebook, z kolei WhatsApp na WhatsApp from Facebook. Niewielka wielka zmiana. Możemy spodziewać się, że ta nowość zostanie dodana w ciągu najbliższych tygodni w formie aktualizacji dla aplikacji.

Przeczytaj również: WhatsApp kontra Messenger.

Taką decyzję uzasadnił przedstawiciel Facebooka, Bertie Thompson: Chcemy mieć klarowni, jeżeli chodzi o produkty i usługi, które są częścią Facebooka. Jestem ciekaw, kiedy Oculus doczeka się także skromnego rebrandingu.

Sprawdź też: Nowości Oculus: Rift S VR i Quest VR.

Jestem ciekaw, jak te zmiany wpłyną na użytkowników. Na pewno większość tego nie zauważy i będzie dalej korzystać z aplikacji, ale zastanawiające jest to, czy będą osoby, które dopiero dowiedzą się o tym, że Instagram i WhatsApp należą do Facebooka, a następnie zrezygnują z nich. W sumie to całkiem realny scenariusz.

źródło: Pocketnow

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: