Polska

InPost z rozpędu chce teraz stawiać Lodówkomaty w całej Polsce

Grzegorz Ułan
InPost z rozpędu chce teraz stawiać Lodówkomaty w całej Polsce
17

Imponujący przyrost liczby Paczkomatów przez ostatni rok, których InPost ma już więcej niż Poczta Polska placówek w całym kraju, nakręcił tego operatora na kolejny segment rynku i chce stawić teraz Lodówkomaty w całym kraju.

W przesłanym komunikacie InPost przekonuje, że taka jest już potrzeba rynku, na potwierdzenie tego przedstawia wynik badań Kantar TNS, według którego 40% kupujących w sieci, chciałoby odbierać w Paczkomatach InPostu również zakupy spożywcze.

Rafał Brzoska, prezes InPost:

Odbiór zakupów spożywczych w Lodówkomatach InPost to zdecydowanie kolejny krok naszego rozwoju. Mamy opracowany i przetestowany system uzupełnienia naszych maszyn o funkcjonalność do odbioru żywności, napojów i mrożonek – takie pilotażowe programy prowadzimy już od 2018 roku. Technicznie jesteśmy zatem w pełni gotowi. Kluczowy jest teraz szybki rozwój oferty e-sklepów w zakresie produktów spożywczych – choć dynamika wzrostu tego segmentu jest wysoka, to nadal potrzeba większej skali. Dlatego bardzo zachęcamy naszych partnerów do inwestowania w sprzedaż online – co w kontekście niedziel wolnych od handlu wydaje się być doskonałą opcją dla konsumentów.

InPost ma już w całym kraju 4800 Paczkomatów, to więcej niż ma Poczta Polska placówek pocztowych - 4600. W przypadku wzrostu zainteresowania konsumentów w Polsce zamawianiem żywności przez internet, InPost technologicznie jest gotowy do dostawiania po prostu odpowiednich modułów, przystosowanych do przechowywania żywności do już istniejących Paczkomatów, przez co proces stawiania Lodówkomatów byłby maksymalnie uproszczony i przyspieszony.

Pomysł wydaje się trafiony, wiele osób zamawiających „spożywkę„ w sieci musi umawiać się z kurierami na szacunkowe godziny odbioru - ”od do”, a zakres ten często jest szeroki i wynosi do kilku godzin, a zwykle żywność potrzebujemy od razu, po przyjściu do domu. Jeśli zamówiliby je do odbioru w Lodówkomacie w pobliskim Paczkomacie, mogliby je odebrać w dogodnej dla siebie porze, na przykład po drodze z pracy do domu.

Źródło: InPost.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu