E-commerce

InPost będzie dostarczał paczki w dniu nadania

Grzegorz Ułan
InPost będzie dostarczał paczki w dniu nadania
12

Już nikogo nie dziwi i nie zachwyca jak dzień po nadaniu paczki przez sprzedawcy ląduje ona w naszym Paczkomacie w pobliżu. Jednak z pewnością ucieszy jeszcze mocniej fakt otrzymania jej tego samego dnia po nadaniu.

InPost uruchomił właśnie nową usługę Same Day Delivery, dzięki której będziemy mogli odbierać paczki jeszcze tego samego dnia po nadaniu. Wprawdzie w obrębie jednego miasta, ale i tak cieszy, bo to będzie częsta sytuacja z uwagi na jej dostępność do końca roku w 20 największych miastach Polski.

Rafał Brzoska, prezes InPost:

Z naszych badań wynika, że ponad 80% klientów oczekuje jak najszybszych dostaw. Wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom i wprowadzamy zupełnie nowy standard na polskim rynku logistycznym. Jest to także niezwykle istotne z punktu widzenia sprzedawców i ich e-sklepów, dla których natychmiastowe dostawy z pewnością wpłyną na wzrost sprzedaży. Dlatego teraz oferujemy wszystkim naszym klientom, bez żadnych dodatkowych opłat, dostawy tego samego dnia w obrębie tego samego miasta.

Co najważniejsze usługa będzie darmowa, a jedynym warunkiem otrzymania paczki przez kupujących tego samego dnia, będzie jej dostarczenie do centrum dystrybucji do godziny 16.00. W zasadzie więc z dużym prawdopodobieństwem wystarczy nadać ją do południa, by ten warunek został spełniony.

Jak podkreśla InPost w swoim komunikacie, uruchomienie usługi możliwe było dzięki szeregu inwestycji operatora, które przeprowadził w ostatnich latach, zwłaszcza w obszarze wdrażania w pełni zautomatyzowanych oddziałów, uruchamiania nowych Paczkomatów czy poszerzania floty o tysiące nowych samochodów, ale także procesów oraz infrastruktury IT.

Usługa Same Day Delivery już działa w Warszawie i Łodzi, a do końca tego roku ma zostać uruchomiona w pozostałych dwudziestu największych miastach Polski.

Źródło: InPost.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu