Biznes

InPost będzie miał swoje płatności

Mirosław Mazanec
InPost będzie miał swoje płatności
8

InPost Izi – bo tak nazywać się będzie nowa metoda, ma zostać zintegrowana z aplikacją InPostu do obsługi przesyłek kurierskich.

Izi będzie kolejną na rynku bramką płatniczą. Teraz można korzystać m.in. z Blika, PayU, Mastercarda, czy Visy.

O sprawie napisał Puls Biznesu.

InPost kilka tygodni temu zarejestrował znak handlowy InPost Izi, wcześniej – InPost Pay. Płatności zostaną zintegrowane z aplikacją InPostu do obsługi przesyłek. Nie trzeba będzie również wybierać za każdym razem paczkomatu – automatycznie będzie zaznaczany ostatni przez nas użyty.

Polska ma być swego rodzaju poligonem doświadczalnym dla nowej usługi. Jeśli się sprawdzi – InPost planuje za ich pomocą zdobywać klientów poza granicami kraju.

W firmie od jakiegoś czasu pracuje Szymon Wałach, który wcześniej był dyrektorem ds. strategii i transformacji cyfrowej w PKO BP. To on ma odpowiadać za budowanie zespołu zajmującego się zagraniczną ekspansją.

Wg. doniesień gazety spółka chce także w najbliższym czasie zaoferować płatności odroczone. W tym celu nawiąże współpracę z jednym z banków – nie wiadomo jeszcze z którym.

Szef InPostu Rafał Brzoska kilka miesięcy temu w rozmowie z serwisem wiadomoscihandlowe.pl zdradzał, że jego firma zamierza zaoferować klientowi jak najbardziej kompleksową usługę.

„Jednym z naszych strategicznych kierunków jest budowanie lojalności klientów – dążymy do tego, by mieli oni kontakt z InPostem nie tylko w momencie odbioru czy nadania przesyłki, ale na każdym etapie procesu zakupowego” – mówił Brzoska.

InPost rozwija się bardzo dynamicznie. Firma właśnie otworzyła w Łodzi centrum logistyczne. W całej Polsce ma już ich 60. Grupa działa również poza granicami naszego kraju. W Europie ma już ponad 6 tys. paczkomatów, w Polsce jest ich niemal 18 tys. Firma jest notowana na giełdzie w Amsterdamie.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news