Mobile

ING Bank Śląski wprowadza płatności P2P na numer telefonu w systemie BLIK

Grzegorz Ułan
ING Bank Śląski wprowadza płatności P2P na numer telefonu w systemie BLIK
8

Muszę przyznać, że Blik ostatnio jest mocno aktywny. Pomijając samą obecność w aplikacjach polskich banków starają się wyjść też na zewnątrz i udostępnić coraz większą sieć możliwości płatności w tym systemie. Zaczęło się od stacji paliw, później naprawdę przydatna opcja wypłat z bankomatów, w mi...

Muszę przyznać, że Blik ostatnio jest mocno aktywny. Pomijając samą obecność w aplikacjach polskich banków starają się wyjść też na zewnątrz i udostępnić coraz większą sieć możliwości płatności w tym systemie.

Zaczęło się od stacji paliw, później naprawdę przydatna opcja wypłat z bankomatów, w międzyczasie jeszcze kina. Teraz dostaliśmy informację o uruchomieniu płatności na numer telefonu przy użyciu Blika dla klientów ING Banku Śląskiego. To już drugi bank po Banku Millenium z tą opcją, a planowane jest jej uruchomienie u wszystkich uczestników projektu.

Jak działa P2P? Każda osoba, która ma zainstalowanego BLIKA w telefonie i chce otrzymać na niego przelew musi najpierw powiązać numer swojego telefonu z rachunkiem w aplikacji bankowej.

Osoba przesyłająca pieniądze, która także zainstalowała BLIKA na telefonie, musi jedynie znać numer telefonu odbiorcy. Pieniądze docierają na konto w ciągu kilku sekund.

W tej samej informacji czytamy, że z Blika aktualnie korzysta już 1,3 milionów użytkowników, którzy od samego początku istnienia systemu dokonali nim ponad milion transakcji. Rośnie, rośnie i niech rośnie, bo to bardzo fajny i użyteczny pomysł. Czekamy jeszcze na pozostałe banki, by można było z P2P korzystać w jeszcze szerszym zakresie.

Źródło: informacja prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu