Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Informacje o korkach wreszcie dostępne w polskim google maps!

GM
Grzegorz Marczak
24

Wyglądam prze okno i nie ma korków, to samo pokazuje mi teraz mapa Google więc chyba działa dobrze. Tak na poważnie to cieszę się, że usługa Google Traffic dotarła wreszcie i do naszego kraju. Informacje o korkach aktualizowane są co 5-10 minut, działa tylko dla wiekszych dróg miejskich oraz tras s...

Wyglądam prze okno i nie ma korków, to samo pokazuje mi teraz mapa Google więc chyba działa dobrze. Tak na poważnie to cieszę się, że usługa Google Traffic dotarła wreszcie i do naszego kraju. Informacje o korkach aktualizowane są co 5-10 minut, działa tylko dla wiekszych dróg miejskich oraz tras szybkiego ruchu i autostrad. Oczywiście Google Traffic działa też, a może przede wszystkim na mapach mobilnych.

Ciekawą opcją jest możliwość przeanalizowania ruchu jaki jest w danym miejscu o konkretnej godzinie. Dzięki temu możemy lepiej zaplanować naszą trasę, szczególnie przydatne kiedy wybieramy się na wycieczkę po Polsce gdzie będziemy przejeżdżać przez nieznane nam tereny.

Jak włączyć informacje o korkach w naszych mapach? Generalnie trzeba wyświetlić nową warstwę, która nazwa jest „Korki”. Po dodaniu warstwy do mapa, pojawią się na niej kolory - gdzie czerwony symbolizuje oczywiście problemy na drodze, żółty wzmożony ruch a zielony brak korków.Ps. Wygląda na to, że w wakacje Warszawa jest praktycznie wolna od korków - trochę to optymistyczne ale niech będzie :)
Dajcie znać w komentarzach czy w waszych miastach Google skutecznie pokazuje korki

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlegoogle maps