VOD

Netflix ekranizuje hit Żulczyka. Polski serial zapowiada się świetnie!

Patryk Koncewicz
Netflix ekranizuje hit Żulczyka. Polski serial zapowiada się świetnie!
0

Jak odnaleźć się w zniszczonych alkoholem zakamarkach mrocznego umysłu? Tego dowiem się już tej jesieni z serialu Informacja Zwrotna z Arkadiuszem Jakubikiem w roli głównej.

Jakub Żulczyk wyrasta nam na gwiazdę platform steamingowych – po sukcesie Belfra, Ślepnąc od świateł  i Warszawianki  przyszedł czas na kolejną ekranizację wizji polskiego pisarza i scenarzysty. Serial Informacja Zwrotna otrzymał właśnie pierwszy teaser i trzeba przyznać, że prezentuje się bardzo klimatycznie.

Nazywam się Marcin Kania. Jestem alkoholikiem i zaraz zabiję człowieka

Tak mówi o sobie bohater Informacji Zwrotnej – nowego serialu Netfliksa, opowiadającego historię byłego muzyka, który pewnego dnia po postu znika bez śladu, zostawiając po sobie zakrwawione prześcieradła. Pomimo problemów z pamięcią wie jedno – musi odnaleźć zaginionego syna. Nadchodząca produkcja to kolejna serialowa adaptacja powieści Jakuba Żulczyka, o mocnym i dojrzałym charakterze. Muzyk będzie musiał bowiem odwiedzić nie tylko najmroczniejsze zakamarki Warszawy, ale także własnego umysłu, zniszczonego alkoholem.

Polecamy: Steve Martin uderzył koleżankę z planu? Padły mocne oskarżenia

Informacja zwrotna nie otrzymała jeszcze dokładnej daty premiery – wiemy natomiast, że do biblioteki platformy Netflix serial powinien trafić w listopadzie tego roku. Co ciekawe amerykański gigant VOD już pracuje nad kolejną produkcją, opartą na prozie Żulczyka. Mowa o świetnie odebranym thrillerze pod tytułem Wzgórze Psów, czyli jednej z najważniejszych książek polskiego autora. Na serial w reżyserii Piotr Domalewskiego będziemy musieli jednak poczekać nieco dłużej, bo niedawno zakończono dopiero rozpisywanie scenariusza.

O polskim kinie można mówić wiele złych rzeczy, ale seriale przedstawiające bez koloryzowania pełne brutalności realia życia na ulicach wychodzą akurat bardzo przyzwoicie. Jest więc na co czekać – i to w przypadku obu produkcji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news