Moje przemyślenia

Infografika o VOD w Polsce - szkoda, że ktoś się nie przyłożył

GM
Grzegorz Marczak
15

Centrum Dobrego Obrazu przygotowało ciekawą aczkolwiek mało rzetelną infografikę dotyczącej sytuacji polskich serwisów VOD. Według autorów tej informacji największą bazą filmów, seriali i programów TV może pochwalić się iplex.pl, który ma ponad 1500 sztuk różnego rodzaju treści video. Na drugim miej...

Centrum Dobrego Obrazu przygotowało ciekawą aczkolwiek mało rzetelną infografikę dotyczącej sytuacji polskich serwisów VOD. Według autorów tej informacji największą bazą filmów, seriali i programów TV może pochwalić się iplex.pl, który ma ponad 1500 sztuk różnego rodzaju treści video. Na drugim miejscu natomiast znalazła się ipla.tv, która posiada ok 800 tytułów polskich i zagranicznych filmów fabularnych. Na trzecim miejscu jest natomiast VOD Onetu z 285 pozycjami.
Patrząc na te statystki od razu widać, że coś się nie zgadza.

W zestawieniu dla iplex zliczono na przykład wszystkie odcinki wszystkich seriali (również serii bajek) jakie są opublikowane w tej platformie gdy tymczasem na przykład ipli zliczono same seriale bez uwzględnienia liczby odcinków w każdym. Przekłamania jakie wynikają z takiego porównania są bardzo duże.

Z drugiej strony gdyby zliczać dla wszystkich liczbę sztuk opublikowanych treści mielibyśmy również zniekształconą rzeczywistość ponieważ całkiem możliwe, że wygrał by TVP mając seriale w których liczbę odcinków liczy się w tysiącach.

Oczywiście wszystkie platformy wymienione w tej infografice da się ze sobą porównać - trzeba tylko poświęcić na to chwilę czasu i wcześniej zastanowić się jaki jest cel takiego porównania.

Kliknij aby powiększyć:Na miejscu firmy Panasonic, która jest partnerem inicjatywy Centrum Dobrego Obrazu zwróciłbym szczególną uwagę na tego typu publikacje. Ktoś kto lubi teorie spiskowe mógłby dojść do wniosku, że w tej infografice specjalnie promowane są platformy współpracujące z Panasonic. A szczególnie iplex, który na razie nie współpracuje (z tego co wiem) z innymi producentami TV :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

onetVoDiplaiplexPolskie VOD