Startups

Impact mobility rEVolution’19 w Katowicach – zapowiedź nowej ery motoryzacji

Redakcja Antyweb
Impact mobility rEVolution’19 w Katowicach – zapowiedź nowej ery motoryzacji
6

9 i 10 października innowacje ze świata mobilności zabłysną na scenie Impact mobility rEVolution’19. To w Katowicach pojawią się kluczowi liderzy biznesu, nauki, administracji oraz startupów, nadający tempo tej rewolucji.

2 biliony USD do 2040 r. – tyle, zdaniem analityków Accenture, warta będzie przestrzeń gospodarcza, jaką wytworzy przesiadka ludzkości na e-samochody. Nic więc dziwnego, że to właśnie elektromobilność jest jednym z najgorętszych tematów w ekonomii w ostatnich latach. Zdaniem wielu ekspertów, gospodarki i społeczeństwa, które szybko i sprawnie przejdą w tryb zeroemisyjnego transportu nadadzą ton pozostałym. A w tym wyścigu liderami są nietuzinkowi gracze. Np. tacy, którym nie w smak pozostawać w cieniu Elona Muska.

W swojej historii wprowadziłem już samochód elektryczny na publiczne drogi. Zatem jestem pewien, że Fisker Inc. będzie zarabiał już rok po debiucie SUV-a i przejdę do historii jako ten, który umasowi samochód elektryczny.

Wielcy obecni

Wielkich nazwisk i marek w Katowicach z pewnością nie zabraknie – w końcu to jedno z tych wydarzeń, które przyciągają swym rozmachem i ambitnym rozkładem jazdy. To największa w regionie impreza poświęcona mobilności, przemysłowi transportowemu, zaawansowanym technologiom i zielonej energii. Swój akces do niej już zgłosiło kilkaset firm, dziesiątki start-upów i ponad 200 speakerów z całego świata. Thorsten Schäffler (FlixBus), Stefan Ytterborn (Cake) czy Kevin Noertker (Ampaire), a także Jadwiga Emilewicz (minister przedsiębiorczości i technologii), Filip Grzegorczyk (Tauron), Paweł Borys (PFR) oraz Kazimierz Karolczak (Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia) to tylko ułamek z bogatej listy speakerów. Czego się nie robi dla 5-tysięcznej publiczności? Uczestnicy Impact mobility rEVolution’19 będą mieli do dyspozycji 4 sceny na potrzeby 6 ścieżek tematycznych takich jak e-mobilność, finansowanie i inwestycje (w tym w formule partnerstwa publiczno-prywatnego), mobilności w miastach, mobilność jako usługa, czysty i zrównoważony transport oraz zielona fabryka.

Apetyt lidera

W Katowicach nie zabraknie też wysokich rangą przedstawicieli lidera światowej motoryzacji Grupy Volkswagen. Koncern z Wolfsburga właśnie w zeroemisyjnych napędach, samochodach w sieci, nowych modelach biznesowych oraz rozwiązaniach dla smart city widzi swoją przyszłość. I nie zawaha się tego deklarować właśnie w Katowicach.

Plany uwzględniają 22 mln elektrycznych samochodów wyprodukowanych przez Grupę do 2028 r., 70 elektrycznych modeli w ofercie do 2025 r. i 30 mld EURO inwestycji w elektryczną rewolucję do 2023 r.

Wolf-Stefan Specht, Prezes Zarządu w Volkswagen Group Polska:

Jesteśmy przekonani, że zmierzamy w dobrym kierunku, świadczy o tym 10 000 rezerwacji na model ID.3 – samochód elektryczny nowej generacji Volkswagena – zebranych w ciągu zaledwie 24 godzin. Klientów przekonuje połączenie osiągów, jakości, wyposażenia i ceny. Będziemy mieli niebawem ofertę elektrycznych samochodów dla każdego.

Daria Zielaskiewicz, dyrektor departamentu marketingu i brand managementu Volkswagen Financial Services

Obecnie ok. 40 proc. z aut Grupy Volkswagen, które trafiają na polskie drogi jest finansowane przez Volkswagen Financial Services. W przypadku samochodów elektrycznych liczba aut kredytowanych bądź leasingowanych przez VWFS niemal podwoi się i wyniesie ok. 80 proc. Jesteśmy gotowi na e-rewolucję. Naszym celem jest przygotowanie jak najlepszych rozwiązań finansowania aut elektrycznych, zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów prywatnych. Dlatego jeszcze w tym roku w naszej ofercie znajdą się dedykowane tym pojazdom rozwiązania. Jednym z ważniejszych jej elementów będzie zdjęcie z klientów ryzyka związanego z utratą wartości auta po zakończeniu umowy. Innymi słowy po jej ustaniu samochody będzie można zwrócić lub odkupić po wcześniej ustalonej cenie.

Impact mobility rEVolution'19 to wszystko co ważne i nowe m.in. w zeroemisyjnych napędach, samochodach w sieci, zielonej energii, nowych modelach biznesowych i rozwiązaniach dla smart city.

Zarejestruj się: /

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu