Startups

Polacy z rekordową inwestycją na dalszy rozwój platformy edukacyjnej

Piotr Kurek
Polacy z rekordową inwestycją na dalszy rozwój platformy edukacyjnej
4

O Brainly piszemy stosunkowo regularnie. Krakowski startup, który zaczynał jako niewielki portal zadane.pl od lat jest jednym z najprężniej rozwijających się serwisów edukacyjnych, na którym jedni użytkownicy zadają pytania, a inni na nie odpowiadają. Dziś poinformowano, że twórcy otrzymali inwestycję w postaci 30 mln dolarów na rozwój platformy.

Wspominaliśmy m.in. o tym, ze serwis pozyskał ponad 30 mln zł w roku 2014, potem, w roku 2016 inwestorzy dorzucili 60 mln zł. Te środki pozwoliły przejąć konkurenta, firmę OpenStudy z USA, ale nieustannie były też przeznaczane na rozwój organiczny. Ostatnie inwestycje w wynosiły 14 milionów dolarów. Tyle platforma otrzymała w 2017 r. na rozwój swojej działalności. Dziś Brainly może pochwalić się kolejnym zastrzykiem gotówki. Tym razem jedna z największych na świecie społeczności edukacyjnych do wzajemnej nauki (peer-to-peer learning) przeznaczona dla uczniów, rodziców i nauczycieli, pozyskała 30 milionów dolarów inwestycji. A to oznacza, że w minionych latach Brainly pozyskało 68,5 miliona dolarów na rozwój swojej działalności.

Każdy uczeń w pewnym momencie musi zmierzyć się z pewnymi trudnościami, kiedy napotyka coś, czego nie potrafi zrozumieć. Ale nigdy wcześniej uczniowie nie mieli tak wielu możliwości aby uczyć się od siebie nawzajem. Na świecie jest ponad miliard uczniów, naszym celem jest dotarcie z Brainly do możliwie każdego z nich. Chcemy inspirować ich do wspólnego uczenia się, dając im niezbędne zasoby i narzędzia. Pozyskane finansowanie na pewno nam w tym pomoże.

— powiedział Michał Borkowski, CEO i Co-Founder Brainly.

Pozyskane środki pochodzące w większości od obecnego inwestora — koncernu mediowego Naspers mają zostać przeznaczone na rozwój nowej wersji platformy. W rundzie uczestniczyli również inni inwestorzy, którzy już wcześniej wsparli Brainly. To między innymi Manta Ray i Runa Capital. Uzyskane fundusze przeznaczone będą także na dalszą ekspansję i powiększenie liczby użytkowników. Mowa tu przede wszystkim o Stanach Zjednoczonych, które dla platformy są jednym z najważniejszych rynków.

Jesteśmy pod wrażeniem rozwoju Brainly w ciągu ostatnich 10 lat, szczególnie w Stanach Zjednoczonych i na rynkach o dużym wzroście, takich jak Indie, Indonezja, Turcja czy Brazylia. Nasza firma z przyjemnością wspiera przedsięwzięcia, które próbują sprostać ważnym potrzebom społecznym. Pomagamy w realizacji ich wizji, by osiągnąć skalę globalną. Brainly ma ogromny potencjał, by zaspokoić potrzeby edukacyjne setek milionów studentów na całym świecie. Michał i jego zespół budują nieocenioną usługę.

— powiedział Larry Illg, CEO Naspers Ventures

Źródło: informacje prasowe

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu