Apple

iMac Pro zdominował prezentację nowych Maków - prawdziwe cudeńko

Konrad Kozłowski
iMac Pro zdominował prezentację nowych Maków - prawdziwe cudeńko
22

Obyło sie bez niespodzianki - Apple znalazło czas na pokazanie nowych Maków podczas dzisiejszej konferencji. Odświeżenia doczekały się komputery iMac oraz MacBooki, ale najgorętszą premierą była zapowiedź iMaca Pro.

iMac Pro

To "najmnocniejszy Mac w historii" - tak przedstawiono iMaca Pro na WWDC 2017 (nasza relacja), który na rynek trafi w grudniu tego roku, w cenie rozpoczynającej się od 4999 dolarów. Skąd taka kwota?

iMac Pro - specyfikacja

Wewnątrz znajdzie się 8-, 12- lub 18-rdzeniowy procesor Xeon, aż do 128 GB pamięci RAM, ekran 5K, zupełnie nowy układ GPU od AMD, czyli Radeon Vega i aż do 16 GB VRAM. Dysk? 4 TB pamięci SSD. Taka specyfikacja pozwala na swobodne tworzenie wymagających treści VR. Cztery porty Thunderbolt 3 USB-C zamykają imponującą specyfikację.

Pełna lista poniżej:

iMac 21,5, iMac 21,5 4K, iMac 27

Nowości nie ominęły podstawowych modeli iMac, lecz i tutaj działo się całkiem sporo. Zastąpiono wysłużone procesory nowymi układami od Intela - 7. gen "Kaby Lake" - i wprowadzono ekrany ofrujące 500 nitów - o 43% jaśniejsze. Z tyłu umieszczono dwa porty USB C Thunderbolt 3.

Model iMac 21,5-cala może posiadać maksymalnie do 32 GB pamięci RAM, natomiast wersja 27-calowa aż do 64 GB. Najniższy model będzie wyposażony w układ Intel Iris Plus 640 , lecz wersja z ekranem 4K zaoferuje Radeona Pro 555 lub 560. 27-calowy iMac z ekranem 5K dysponować będzie Radeonem Pro 570, 575 lub 580 (aż do 8 GB VRAM).

Na zewnątrz nie zmieniło się za wiele - to wciąż te same, bardzo smukłe, zgrabne konstrukcje zaprezentowane w październiku 2015 roku.

Cenniki:

MacBook i MacBooki Pro. MacBook Air

Nie doczekaliśmy się zupełnie nowego modelu, postawiono jedynie na odświeżoną specyfikację tych już obecnych w sprzedaży komputerów.

MacBook jak również MacBooki Pro otrzymują układ Intel "Kaby Lake", a nowy dysk SSD ma znacząco przyspieszyć. Najtańsza wersja MacBooka Pro bez Touch Bara wyceniona będzie na , a 15-calowy model doczekał się niezintegrowanej arty graficznej w standardzie.

Co ciekawe, aktualizacje sprzętowe nie ominęły MacBooka Air. Zamiast zniknąć z ooferty otrzymał procesor Intela taktowany 1,8 GHz, a więc delikatnie szybszy. To jednak wszystko, co zmieniono.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu