Felietony

Ile za domenę? Ile się da, ale da się niewiele.

Grzegorz Marczak
Ile za domenę? Ile się da, ale da się niewiele.
29

Domena cenna jest i każdy to wie. Wprawdzie nie bezcenna ale widać niektórych fantazja ponosi i mamy czasem na stronach sprzedających domeny istne targi szaleństwa. Odwiedziłem dzisiaj serwis aftermarket.pl i przeszukałem kategorię internet sortując ją po cenie od najwyższej do najniższej. W ten spo...

Domena cenna jest i każdy to wie. Wprawdzie nie bezcenna ale widać niektórych fantazja ponosi i mamy czasem na stronach sprzedających domeny istne targi szaleństwa. Odwiedziłem dzisiaj serwis aftermarket.pl i przeszukałem kategorię internet sortując ją po cenie od najwyższej do najniższej. W ten sposób znalazłem niezłe kwiatki dla przykładu ktoś chce za domenę telewizjanazyczenie.pl zaledwie 75 000 PLN, lepsza jest domena sea-mail.com tylko za 25 000 EUR :)

Oczywiście te przykład przejaskrawiają sytuację ponieważ nadal można znaleźć niezłą domenę w przedziale od kilkuset złotych do kilku tysięcy (choć o dobrą jest coraz trudniej). Niestety mnóstwo jest też dość absurdalnych ofert z kompletnie bezwartościowymi domena.

Poniżej porównanie najdroższych domen w kategorii internet z zestawieniem domen ostatnio sprzedanych (na tej liście jest naprawdę kilka zagadkowych transakcji):


Obrazek 1 - najdroższe domeny w kategorii Internet


Obrazek 2 - lista ostatnio sprzedanych domen.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

domeny