Felietony

CityOne - IBM zrobił grę strategiczno symulacyjną

Grzegorz Marczak
CityOne - IBM zrobił grę strategiczno symulacyjną
10

IBM dołączył do grona tych, którzy chcą dzięki grą chcą edukować i oficjalnie uruchomił dzisiaj CityOne. Jest to gra strategiczna symulująca zarządzenie dużą aglomeracją. Podczas rozgrywki będziemy rozwiązywać prawdzie problemy dużych miast takie jak zarządzenie energią, korki i problemy komunikacyj...

IBM dołączył do grona tych, którzy chcą dzięki grą chcą edukować i oficjalnie uruchomił dzisiaj CityOne. Jest to gra strategiczna symulująca zarządzenie dużą aglomeracją. Podczas rozgrywki będziemy rozwiązywać prawdzie problemy dużych miast takie jak zarządzenie energią, korki i problemy komunikacyjne, problemy z wodą a kończąc na finansach.

W przeciwieństwie do SimCity (a takie jest pierwsze skojarzenie czytając o grze IBM) w CityOne nie będziemy zajmować się budowaniem miasta od początku. Będziemy rozwiązywać realne problemy pochodzące z ponad 100 scenariuszy przygotowanych przez autorów gry. Jednym z nich jest na przykład problem nadmiernego wzrostu konsumpcji wody (2 razy szybszy niż wzrost populacji), na dodatek problemy są też z infrastrukturą wodą przez którą generowane są kolejne straty a sama woda jest coraz niższej jakości. Co by było jeszcze trudniej w tej samej rozgrywce musimy zmierzyć się również z wciąż rosnącymi kosztami energii. Naszym celem w takim scenariuszu jest dostarczyć społeczeństwu wodę o wysokiej jakości w możliwie najniższej cenie.W CityOne nie znajdziemy reklam IBM - gra ma mieć aspekt typowo edukacyjny i zwracać uwagę na problemy z jakimi w chwili obecnej zmaga się świat.

Ciekawa inicjatywa i na pewno warto uwagi - jeśli tylko znajdę chwilę czasu z pewnością będę chciał się sprawdzić w jednym z scenariuszy. Ciekawie byłoby gdyby posadzić przed taką grą naszych prezydentów, burmistrzów, radnych i wszystkich tych którzy mają wpływ na zarządzenie miastem. Wyniki mogłyby z pewnością zaskoczyć wszystkich :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GryIBM