Polska

IKO dla dzieci - elektroniczna portmonetka dla dziecka w sam raz na zimowe ferie

GU
Grzegorz Ułan
8

Niecałe dwa tygodnie temu informowałem Was o odblokowaniu tej aplikacji na zrootowanych urządzeniach z Androidem. Pytaliście pod tamtym wpisem, od ilu lat można z niej korzystać. Dziś, niejako w odpowiedzi na tamte zapytanie, przedstawiciele Banku PKO poinformowali nas u udostępnieniu takiej opcj...

Niecałe dwa tygodnie temu informowałem Was o odblokowaniu tej aplikacji na zrootowanych urządzeniach z Androidem. Pytaliście pod tamtym wpisem, od ilu lat można z niej korzystać.

Dziś, niejako w odpowiedzi na tamte zapytanie, przedstawiciele Banku PKO poinformowali nas u udostępnieniu takiej opcji w ustawieniach portmonetki. Wystarczy zainstalować na smartfonie dziecka aplikację IKO, po czym założyć konto na https://portmonetka.pkobp.pl i w ustawieniach zaznaczyć odpowiednią opcję.

W tym momencie uaktywni się automatycznie dzienny limit w aplikacji w wysokości 150 zł. Zasilać taką portmonetkę dziecku możemy na rożne sposoby, na przykład poprzez przelanie na numer telefonu odpowiedniej kwoty lub po prostu ze swojego konta na rachunek w danej aplikacji.

Osobiście wydaje mi się to chyba najrozsądniejszą z opcji w przypadku, gdy wysyłamy dziecko na ferie. Nie trzeba wtedy dawać fizycznie gotówki czy zaopatrywać w dodatkowe karty, a poprzez stronę internetową łatwiej monitować i kontrolować wydatki dziecka w ten sposób.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu