E-sport

IEM 2019 nie obejdzie się bez kobiecego turnieju CS:GO

Artur Janczak
IEM 2019 nie obejdzie się bez kobiecego turnieju CS:GO
22

Po raz piąty za sprawą ESL, Intel i AnyKey będziemy mogli być świadkami interesującego wydarzenia, które odbędzie się podczas Intel Extreme Masters Katowice. W dniach 28 lutego do 2 marca 2019 do boju stanie osiem najlepszych drużyn Counter-Strike: Global Offensive z całego świata. Formacje będą walczyć nie tylko o upragniony tytuł, ale przede wszystkim o wysoką nagrodę główną, która została powiększona względem poprzedniej edycji.

Walka o jeszcze większe pieniądze

W 2017 kobiety rywalizowały w Intel Challenge o 30 tysięcy dolarów. Rok później kwota została zwiększona do 50 tysięcy. Natomiast za nieco ponad miesiąc stawka wzrośnie do 200 000 tysięcy złotych. W 2015, kiedy odbyła się pierwsza edycja, nikt nie spodziewał się , że w zaledwie kilka lat omawiane wydarzenie urośnie do tak wysokiej rangi i stanie się stałym elementem Intel Extreme Masters. Sama inicjatywa ma na celu również wspieranie rozwoju i różnorodności w esporcie poprzez zwrócenie uwagi na najlepsze żeńskie zespoły CS:GO. Daje to również powód dla tych osób, które jeszcze nie spróbowały swoich sił w rozgrywkach sieciowych. Tego typu turniej może być dla nich inspiracją i bodźcem do działania.

Intel Challenge to turniej, dzięki któremu mamy okazję pokazać zmagania najlepszych zawodniczek esportowych na świecie, rozgrywane na jednej z największych scen esportowych. Są one wzorem do naśladowania dla aspirujących zawodniczek, a ich rywalizacja wzbudza zawsze wiele emocji – mówi Morgan Romine PhD, dyrektor ds. inicjatyw w AnyKey.

Zeszłoroczne mistrzynie — Team Dignitas — otrzymały bezpośrednie zaproszenie do udziału w fazie grupowej. Ta odbędzie się już 28 lutego. Wszystkie pozostałe miejsca są wolne, ale żeby je zapełnić, trzeba będzie pokonać konkurencję. Najlepsze drużyny zostaną wyłonione w kwalifikacjach online, które odbędą się w czterech regionach: Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej.


Zdjęcie: ESL Counter-Strike

IEM 2019: Kwalifikacje online

Terminy pierwszych spotkań:

  • 25 stycznia – kwalifikacje EU #1 - 1 slot
  • 28 stycznia – kwalifikacje EU #2 - 1 slot
  • 30 stycznia – kwalifikacje EU #3 - 1 slot
  • 2 lutego – kwalifikacje EU #4 - 1 slot
  • 25 stycznia – kwalifikacje Azja - 1 slot
  • 26 stycznia – kwalifikacje Ameryka Północna - 1 slot
  • 27 stycznia – kwalifikacje Ameryka Południowa - 1 slot

Jeśli nie mieliście okazji zobaczyć, jak prezentowała się ostatnia edycja, to zachęcam wszystkich do obejrzenia finału Intel Challenge 2018, gdzie stanęły naprzeciwko siebie takie formacje jak: Sq.Prospect i Team Dignitas. Warto wspomnieć, że w pierwszym zespole była nasza rodaczka Julia 'bullet girl' Kurzyńska, która wraz z koleżankami zdobyła drugie miejsce.

W świecie, w którym każdy może wziąć udział w turniejach ESL, uważamy, że nie ma powodów, dla których kobieta nie powinna być mistrzynią w największych turniejach. Wraz z firmą Intel stworzyliśmy Intel Challenge, aby pomóc promować godne do naśladowania wzorce kobiet w esporcie z nadzieją, że zainspiruje to nowe zawodniczki do podejmowania wyzwań i prób sięgnięcia po najwyższe tytuły na świecie - powiedział Michał Blicharz, Vice President Pro Gaming, w ESL.

Kto zgarnie tytuł?

Nie wiemy jeszcze, jakie formacje zagoszczą w Katowicach, ale mocno liczę, że wśród nich będzie ktoś z naszego kraju. Zawsze lepiej, gdy w zespole znajduje się rodaczka. Oczywiście i bez udziału kogoś z Polski będzie to niesamowite wydarzenie. Kobiety grają nieco inaczej, przez co ich występy potrafią dostarczyć odmiennych, ale równie ciekawych i emocjonujących wrażeń. Miałem przyjemność przypatrywać się wszystkim odsłonom Intel Challenge i polecam każdemu. Oprócz faworytów całego wydarzenia — Team Dignitas — chciałbym w finale zobaczyć kogoś zupełnie nowego. W 2018 czarnym koniem okazało się Sq.Prospect.

Esport i gry łączą ludzi na całym świecie w sposób, który wcześniej nie był możliwy. Firma Intel jest zaangażowana w dostarczanie światowej klasy doświadczeń związanych z esportem, co obejmuje także wspieranie ważnych naszym zdaniem inicjatyw takich jak Intel Challenge, których celem jest zachęcenie szerokiego grona odbiorców do rywalizacji esportowej - powiedział John Bonini, VP of VR, Gaming and Esports w Intel.

Warto przypomnieć, że wstęp na mistrzostwa świata Intel Extreme Masters jest darmowy, natomiast jeśli kogoś interesują bilety wcześniejszego wstępu, to te można nabyć na Ticketmaster.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu