Artykuł sponsorowany

Idealne do małego biura - wielofunkcyjne urządzenie na miarę XXI wieku

Redakcja Antyweb
Idealne do małego biura - wielofunkcyjne urządzenie na miarę XXI wieku
25

W ostatnich latach coraz więcej rzeczy udaje nam się załatwiać w formie elektronicznej. Elektroniczne podpisy, faktury, książki... dzięki rozwojowi technologii, stały się elementem naszej codzienności. Ale nie oznacza to, że drukarki zostały odesłane na emeryturę — chyba żadna, nawet mała, firma nie wyobraża sobie funkcjonowania bez takiego urządzenia. Na szczęście na rynku drukarek (i urządzeń wielofunkcyjnych) sporo się w ostatnich latach zmieniło. Projektanci tych sprzętów doskonale wiedzą, że zmieniają się potrzeby i oczekiwania klientów — i robią wszystko, by im sprostać. Jednym ze sprzętów w tej kategorii, obok którego nie można przejść obojętnie, jest niewątpliwie HP OfficeJet Pro 9023!

HP OfficeJet Pro 9023: prosta konfiguracja i można korzystać!

Należę do grona użytkowników nowoczesnych technologii, którzy doskonale pamiętają czasy, gdy każdy zakup nowych akcesoriów wiązał się ze żmudnym procesem podłączania, następnie instalacji sterowników (jeszcze z dyskietek), a następnie konfiguracji — by wszystko działało jak należy. I patrząc na postęp z ostatnich lat — aż trudno mi uwierzyć, że obecnie wszystkie te nudne elementy... właściwie przestały istnieć. Podłączenie można ograniczyć do włączenia sprzętu do prądu. Następnie — jeżeli ktoś ma ochotę, może skorzystać z kabla USB, ale nie jest to konieczne. Można podłączyć pendrive i drukować materiały bezpośrednio z podłączonej pamięci, albo... podłączyć sprzęt do sieci, dzięki czemu w banalnie prosty sposób będziemy mogli rozpoczynać drukowanie bez konieczności podłączania urządzeń kablem — wystarczy WiFi!

https://www.youtube.com/watch?v=oUyVCcnSG7o

Nowa era, nowe możliwości. Wszystko załatwisz z telefonu!

Wiele mówi się na temat kultury mobilnej XXI wieku. I faktycznie — smartfony to urządzenia, z którymi większość z nas się nie rozstaje. Spędzamy z nimi znacznie więcej czasu niż z komputerem: za ich pomocą robimy zdjęcia, komunikujemy się z rodziną i na nich przechowujemy dokumenty. To także sprzęty służące nam jako podręczny skaner, kiedy np. jesteśmy w drodze. HP OfficeJet Pro 9023 to sprzęt, który możemy obsługiwać za pomocą aplikacji HP Smart. Z jej poziomu możemy drukować, kopiować, skanować oraz udostępniać dokumenty. Program ten oferuje też obsługę Smart Task, czyli nowej funkcji pozwalającej na tworzenie skrótów, automatyzację powtarzalnych zadań oraz organizację plików. Bez problemu wszystkie dokumenty można przenosić i segregować według własnego „widzimisię”. Skanowanie rachunków, faktur, umów i innych ważnych dokumentów to pestka -- wszystko można załatwić z poziomu smartfona lub tabletu. Tam również zamieścimy je w najpopularniejszych chmurach, przekonwertujemy na pliki proste w edycji i prześlemy dalej. A w razie potrzeby - także z jego poziomu, można rozpocząć drukowanie! To elementy, które z pewnością docenią wszyscy przedsiębiorcy... i nie tylko!

Oprócz funkcjonalności oferowanych przez Smart Tasks, urządzenie współpracuje także z aplikacją HP Smart (dostępną m.in. na urządzenia z Androidem i iOS). Oprogramowanie to pozwala zlecić wydruki, kopiowanie oraz sprawdzić status drukarki wtedy, kiedy nie jesteśmy podłączeni do tej samej sieci. To wygodne rozwiązanie, które z pewnością docenią wszyscy pozostający w nieustannym ruchu.

Szybko, bez problemu, wydajnie i... bezpiecznie

HP OfficeJet Pro 9023 to sprzęt, który charakteryzuje ponadczasowy design doskonale pasujący do każdego wnętrza. Dwie szuflady na papier, opcja dwustronnego drukowania, skanowanie oraz panel dotykowy umieszczony z lewej strony pozwala na efektywne zarządzanie od pierwszych chwil. Zawiłe interfejsy i tajemnicze ikonki? Nie w tym urządzeniu. HP OfficeJet Pro 9023 to przejrzyste menu, dostępne także w języku polskim. Interfejs ma banalnie prostą nawigację — zarówno w kwestii ustawień, jak i — co ważniejsze — samego korzystania ze sprzętu. Wszystkie funkcje są jasno rozpisane, a dostosowanie ich z poziomu samego urządzenia to banał. Życzycie sobie drukować po dwóch stronach papieru? Proszę! Dalsze strony wolelibyście jednak osobno? Nie ma problemu, wystarczy jedno stuknięcie w panel dotykowy urządzenia... i gotowe!

Producent urządzenia podkreśla aspekt ekonomiczny. Gwarantuje większą wydajność wydruku — przy zachowaniu odpowiednio niskich kosztów. Przyznam szczerze, że nasze biurowe potrzeby podczas testów okazały się na tyle skromne, że nie udało nam się dobrnąć do końca wkładów atramentowych ani w przypadku czerni, ani żadnego innego koloru dostępnego w pakiecie.

À propos wkładów: ich wymiana jest dziecinnie prosta. Wystarczy otworzyć przedni panel urządzenia — i kiedy drukarka jest włączona, moduł zostanie automatycznie wysunięty. Następnie należy wcisnąć wkład, który chcemy wyjąć — i ten automatycznie "wyskoczy" ze swojego miejsca. Jego późniejsze włożenie jest równie proste! Twórcy gwarantują też bezpieczeństwo urządzeń z serii OfficeJet Pro — wśród nich znalazły się m.in. szyfrowanie na poziomie danych, urządzenia, sieci, dokumentu, zabezpieczenia WiFi klasy korporacyjnej oraz zabezpieczenia druku.

Dla kogo to sprzęt?

u

— Marcin Olszewski, Dyrektor Zarządzający, HP Inc Polska.

Choć głównymi odbiorcami sprzętu będą niewielkie firmy — to prawdopodobnie doskonale sprawdzi się też w niewielkich domowych biurach. Albo wśród użytkowników ceniących sobie wygodę i często korzystających z wielofunkcyjnych urządzeń, po prostu. Swoboda pracy z dowolnego miejsca, zestaw rozmaitych rozwiązań, automatyzacja zadań dzięki funkcji Smart Task i solidna konstrukcja czynią z niej sprzęt ponadczasowy i... taki, który każdy będzie mógł dostosować do własnych potrzeb.

Tekst powstał przy współpracy z firmą HP.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu