Apple

Idealna okazja, aby kupić iPhone'a - ale nie tego nowego

Konrad Kozłowski
Idealna okazja, aby kupić iPhone'a - ale nie tego nowego
65

Nowe iPhone'y wylądowały. Pokazano dwa standardowe, można by rzec, modele - czyli iPhone 8 i iPhone 8 Plus, a także futurystycznego iPhone'a X. Ten ostatni odstrasza ceną, a iPhone'y 8 i 8 Plus przypominają na pierwszy rzut oka swoich poprzedników. Czy warto dopłacać?

Jeśli już posiadacie iPhone'a 7, to nie widzę żadnych powodów, by w mgnieniu oka wyposażać się w iPhone 8Co pojawiło się nowego? Bezprzewodowe ładowanie, szklany tył, głośniejsze głośniki, szybkie ładowanie, funkcja True Tone i usprawnione aparaty, które oferują dodatkowe możliwości trybu portretowego. Nie zabrakło poprawki w kwestii procesora, który - oczywiście - jest szybszy od wcześniejszego modelu.

To nie są funkcje, za które warto jest zapłacić dodatkowe kilkaset złotych. iPhone 7 świetnie radzi sobie w rok od swojej premiery. iOS 11 go nie spowolnił, a przecież do dyspozycji są prawie wszystko najważniejsze funkcje, które Apple oferuje swoim klientom. Do aparatu w iPhonie 7 przyczepić się nie mogę - fotki są co najmniej zadowalające (mam duże wymagania), a przy odrobinie wprawy można osiągnąć naprawdę świetne rezultaty. Siódemka znacznie dłużej pracuje na jednym ładowaniu od wcześniejszego modelu, czyli 6S, o iPhonie 6 nawet nie wspominając. Przy włączonym trybie oszczędzania energii, który wprowadza nieco mniejsze ograniczenia, niż ten na Androidzie, jestem w stanie korzystać z telefonu przez cały dzień.

Obniżka ceny iPhone'a 7

Jeśli jesteście posiadaczami jednego z poprzednich modeli i planujecie zakup nowego, to powinniście swoje zainteresowanie skierować właśnie na iPhone'a 7. Po premierze trzech nowych smartfonów Apple, siódemka doczekała się sporej obniżki ceny. O ile dokładnie? O 620 złotych, co sprawiło, że wersja z 32 GB pamięci wbudowanej wyceniona jest w tym momencie na 2729 złotych. Na całe szczęście wersje 16 GB zniknęły już z oferty Apple, a najniższy próg 32 GB będzie w zupełności wystarczającym wariantem dla typowego użytkownika. Jeśli potrzebujecie więcej, to oczywiście możecie zdecydować się na wersję 128 GB, lecz wtedy musicie być gotowi na wydatek o 500 zł większych. To sporo pieniędzy, ale dla multimedialnych maniaków (zdjęcia, muzyka, filmy?) nie ma innego wyjścia.

Najszersze portfolio Apple

Apple jeszcze chyba nigdy wcześniej nie posiadało tak obszernego portfolio, jeśli chodzi o smartfony. Pomimo wprowadzenia aż trzech nowych modeli, w ofercie pozostały te wcześniej dostępne. W efekcie jest ich aż 8: iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus, iPhone 7 i iPhone 7 Plus, iPhone 6S i iPhone 6S Plus oraz iPhone SE. Można by rzec, że wzorem pozostałych producentów, Apple rozbudowało swój line-up do tego stopnia, że znajdziemy tam propozycję dla każdego typu klienta. Także tego oczekującego niewielkiego telefonu, ale o bardzo solidnej specyfikacji (iPhone SE, wewnątrz którego upchano podzespoły iPhone'a 6S).

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile