Apple

Nawet Apple zalicza wpadki. iCloud nie działa już od kilkunastu godzin

Kamil Świtalski
Nawet Apple zalicza wpadki. iCloud nie działa już od kilkunastu godzin
12

Użytkownicy z całego świata od kilku godzin mają problemy z dostępem do usług napędzanych przez chmurę iCloud — a status usługi od kilku godzin pozostaje bez zmian, to jest: z problemami. W międzyczasie znany z trafnych analiz Apple Ming-Chi Kuo sugeruje, że w przyszłym roku mielibyśmy doczekać się odświeżonego iPada Mini.

Jeszcze jedna impreza się nie odbyła, a już plotkuje się o tym, co firma zaprezentuje na kolejnych. I jesteśmy świadkami takiej sytuacji nie od dziś, ani nie od wczoraj — to po prostu Apple. O ich produkcjach z pasją mówią zadowoleni użytkownicy, w tle starają się ich przekrzyczeć ci, którzy -- delikatnie mówiąc -- za firmą nie przepadają. O plotkach zaś mówi cały świat. I choć za kilka dni spodziewamy się całej masy informacji na temat najnowszego wcielenia iPada Pro oraz odświeżonych 12-calowych Macbooków, to znany już doskonale wszystkim śledzącym temat Ming-Chi Kuo, twierdzi, że w przyszłym roku mielibyśmy doczekać się nowych iPadów Mini. Na tę chwilę z dużymi problemami zmagają się serwery iCloud!

Zobacz też: iPhone Xr w przedsprzedaży: ile zapłacisz, gdy go popsujesz?

Wiele usług napędzanych przez chmurę iCloud nie działa od kilku godzin

O urządzeniach i usługach Apple często mówi się jako o tych nieskazitelnych, kompletnie bezproblemowych. Nie jest to prawda, na co idealnym dowodem jest problem z iCloud — a przez to całym szeregiem oferowanych rozwiązań. Jak można było sprawdzić w statusie usług, problem dotyczy popularnych usług które na co dzień użytkownicy chętnie synchronizują między urządzeniami (Notatki, Kalendarz, Mail, Powiadomienia, Zakładki), ale także rozwiązań takich jak Znajdź Mój iPhone. Teoretycznie miałoby to oznaczać wolniejsze działanie i utrudniony dostęp do usługi. W praktyce wielu użytkowników skarży się na trwający od kilku godzin brak dostępu — zaś pracownicy infolinii... każą czekać. Wygląda na to, że sprawy wciąż nie są jeszcze załatane: na stronie supportu wciąż wiele usług ma żółtą lampkę:

Pierwsze problemy zaczęły się wczoraj późnym popołudniem. Jak jednak widać — sprawa wciąż nie wróciła do normy, I nie mamy żadnych wieści na temat tego, kiedy stan ten ulegnie zmianie. Wiadomo natomiast, że nie wszyscy doświadczają tych samych problemów — istnieje szansa, że macie szczęście i wszystko u was w porządku. Sam nie uświadczyłem żadnych kłopotów z logowaniem czy synchronizowaniem notatek.

Zobacz też: To będzie prawdziwy następca taniego MacBooka. Wszystko o iPad Pro 2018

Nowy iPad Mini w 2019?

iPad Mini 4 ma już na karku cztery lata -- w świecie dzisiejszej elektroniki to naprawdę dużo. Model wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem, bo choć rynek tabletów jak szybko urósł, tak szybko się skurczył, to produkty Apple wciąż radzą sobie na tym polu naprawdę dobrze. Dlatego Ming-Chi Kuo zapowiada, a może raczej przepowiada, na przyszły rok nowy mały tablet, z odświeżonym procesorem. Miałby trafić na rynek w przyszłym roku -- podobnie jak wyczekiwana ładowarka bezprzewodowa AirPower i nowa generacja słuchawek AirPods.

Zobacz też: Odnowione iPhone’y trafią na polski rynek. I to w specjalnych kolorach!

Źródło: 1, 2, 3

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu