Samsung

Ice Ice Baby, czyli Samsungowa promocja zamrażarek w lubianym rytmie

Kamil Świtalski
Ice Ice Baby, czyli Samsungowa promocja zamrażarek w lubianym rytmie
3

Nowa kampania promocyjna Samsunga wpada w ucho jak mało co. Wszystko to dzięki nowej wersji kultowego utworu "Ice, Ice, Baby".

Vanilla Ice i jego piosenka "Ice Ice Baby" to prawdziwy klasyk z początku lat 90. ubiegłego stulecia. Piosenka podbijała listy przebojów na całym świecie — i naprawdę trudno mi sobie wyobrazić chociażby czytanie tytułu tego utworu bez rytmu utworu w głowie. Po latach piosenka powraca - z Vanilla Ice za mikrofonem i zupełnie nowym tekstem. Tekstem, który wpisuje się w... kampanię promocyjną zamrażarek firmy Samsung.

"Reduce Your Ice, Ice Baby" — kultowy utwór powraca w formie... promocji zamrażalników firmy Samsung

W swojej najnowszej kampanii promocyjnej, koreański gigant zachęca użytkowników do zwiększenia temperatury w zamrażarki o 1 stopień Celsjusza. Ta, z pozoru niewielka, zmiana ma nieść za sobą duże konsekwencje, przyczyniając się do obniżenia śladu węglowego generowanego przez gospodarstwa domowe.

Z danych opublikowanych przez firmę Samsung wynika, że zwiększenie temperatury w zamrażarce zaledwie o 1 stopień Celsjusza w każdym europejskim gospodarstwie domowym, przyniosłoby redukcję emisji CO2 o ponad 1 milion ton w skali roku. Jest to ekwiwalent CO2 emitowanego przez ponad 217 000 samochodów osobowych przez cały rok, ponad 4 miliardów kilometrów przejechanych przez przeciętny samochód osobowy lub rocznego zużycia energii przez ponad 120 000 gospodarstw domowych łącznie.

Nie da się ukryć, że nowa piosenka reklamowa wpada w ucho tak samo, jak oryginał. To muzyka, której trudno pozbyć się z głowy po jednym przesłuchaniu... no i myślę, że wybór tutaj nie był przypadkowy, jak na dobry jingiel reklamowy przystało.

Pomysł - super. Wykonanie - również. Coraz więcej jednak mówi się o zrzucaniu przez wielkich producentów odpowiedzialności na klientów za ekologię i dobro planety, tymczasem ich biznesy są odpowiedzialne za zniszczenia na dużo większą skalę, o czym regularnie się ostatnio dyskutuje. Podobnie jak na kwestię problemów z naprawianiem rzeczy i zalewającą nas falą jednorazówek, generujących złoża elektrośmieci.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu