Fotografia

Polacy z nagrodami HUAWEI XMAGE Awards 2023. Zobaczcie zdjęcia

Piotr Kurek
Polacy z nagrodami HUAWEI XMAGE Awards 2023. Zobaczcie zdjęcia
1

HUAWEI ogłosiło zwycięzców tegorocznej odsłony konkursu fotografii mobilnej XMAGE Awards. Przedstawiamy prace Polaków, które znalazły uznanie międzynarodowego jury.

XMAGE Awards to konkurs doskonałości fotografii mobilnej. Okno, przez które celebrujemy niesamowite zdjęcia i filmy zrobione urządzeniami HUAWEI z całego świata. XMAGE Awards 2023 to nowy skład sędziowski i nowe ekscytujące kategorie, które zainspirują Cię do pokazania swojej wyjątkowej kreatywności.

- tak swoją najnowszą odsłonę konkursu dla miłośników fotografii mobilnej promuje HUAWEI. Tegoroczna odsłona trwała od 6 czerwca do 15 sierpnia. Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału w konkursie mieli kilka miesiący na zgłoszenie swoich prac - zdjęć wykonanych smartfonem chińskiego producenta. Do szóstej edycji wydarzenia zgłoszono ponad 600 tys. zdjęć z prawie 100 krajów. Polska była jednym z pięciu państw na świecie z największą liczbą zgłoszeń. Najpopularniejszymi wykorzystywanymi modelami telefonów były HUAWEI P60 Pro, HUAWEI P40 Pro i HUAWEI Mate 40 Pro. Uczestnicy do wyboru mieli 8 kategorii - w tym 2 wideo i 6 fotograficznych.

Polecamy na Geekweek: Pierwsze zdjęcia teleskopu Euclid! Takiego kosmosu nie widzieliśmy

Jury wyłoniło 3 laureatów nagrody głównej, 17 zwycięzców kategorii, 34 zdobywców drugiego miejsca i przyznało trzy wyróżnienia. Wśród laureatów nagrody głównej znalazł się Polak, Piotr Cebula i jego zdjęcie "Airshow" wykonane HUAWEI P40 Pro, a 4 kolejne prace z Polski zostały nagrodzone w swoich kategoriach. Pełną listę zwycięzców oraz nagrodzone prace znajdziecie na stronach konkursu HUAWEI XMAGE Awards 2023.

Nagrody HUAWEI XMAGE Awards 2023. Polacy wśród laureatów

Nagrody główne otrzymały zdjęcia: "Dragon Clouds" autorstwa Domcara Calinawana Lagto z Filipin, wspomniane wyżej "Airshow" Piotra Cebuli z Polski oraz "Fearless Eagle" Dou Chuanli z Chin. Każdy ze zwycięzców otrzyma 10 tys. dolarów amerykańskich (przed opodatkowaniem) z funduszu twórczego XMAGE, by wesprzeć ich działalność fotograficzną i zachęcić do dalszego tworzenia z wykorzystaniu urządzeń Huawei.

Z nadesłanych zgłoszeń wyłoniono również 17 zwycięzców kategorii, którzy otrzymają po 1500 dolarów. Wśród nich znalazła się dwójka Polaków - Natalia Pelc została nagrodzona w kategorii Portret, a zdjęcie Jeremiasza Sobolewskiego wygrało w Nocnym Spacerze. Jury wskazało również 34 zdobywców drugiego miejsca, w tym kolejne dwie osoby z Polski – Kamil Książek oraz Adam Knopek (obaj w kategorii Outdoor), którzy dostaną nagrody w wysokości 1000 dolarów.

Poniżej znajdziecie nagrodzone zdjęcia Polaków:

Piotr Cebula "Airshow". Zdjęcie wykonane HUAWEI P40 Pro - nagroda główna
Natalia Pelc "Endless Happy Love". Zdjęcie wykonane HUAWEI P60 PRO - nagroda w kategorii Portret
Jeremiasz Sobolewski "Bushcraft". Zdjęcie wykonane HUAWEI P60 Pro - nagroda w kategorii Nocny Spacer
Adam Knopek "Sleeping in the Clouds". Zdjęcie wykonane HUAWEI P20 Pro - nagroda za drugie miejsce w kategorii Outdoor
Kamil Książek "Zakopane". Zdjęcie wykonane HUAWEI P40 Pro - nagroda za drugie miejsce w kategorii Outdoor

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news