Startups

Ruszyły już zapisy do Huawei Startup Challenge

Grzegorz Ułan
0

To już trzecia edycja konkursu Huawei Startup Challenge, organizowanego wspólnie przez Huawei i Startup Academy. Mogą w nim wziąć udział startupy tworzące rozwiązania medyczne, przeznaczone do ochrony i poprawy zdrowia fizycznego oraz psychicznego człowieka.

Zgłoszenia projektów (na różnym stopniu rozwoju) do konkursu będą przyjmowane do końca grudnia tego roku, a już pod koniec stycznia kapituła składającą się z przedstawicieli świata nauki, biznesu i ekspertów sfery publicznej, wybierze z nich dwadzieścia najbardziej innowacyjnych pomysłów.

Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska:

Innowacje w obszarze zdrowotnym to dziedzina, której rozwój potrzebuje jeszcze wiele wsparcia. To bowiem nie tylko technologie lekowe, ale także kompleksowa digitalizacja systemu opieki zdrowotnej, rozwój branży biotechnologicznej oraz korzyści dla placówek medycznych płynące z wdrażania nowych systemów np. AR/VR, robotyki czy rozwiązań, wspierających ogólny dobrostan fizyczny i psychiczny pacjentów. Wierzymy, że młodzi innowatorzy mają ogromną moc sprawczą, dlatego chcemy ich wspierać w tworzeniu narzędzi, które pozwolą zrewolucjonizować medycynę, a także zmienić podejście nas wszystkich do własnego organizmu i jego możliwości.

Wybrana dwudziestka projektów weźmie udział w serii wyzwań i zaprezentuje swoje rozwiązania szerokiej publiczności. To spora szansa dla tych początkujących startupów na dotarcie ze swoim pomysłem do przedstawicieli międzynarodowych i polskich firm.

Michał Misztal, prezes Startup Academy:

Wspólnie z Huawei wspieramy uzdolnionych Polaków z pomysłem na innowacje - tym razem dla zdrowia. Branża technologii wspomagających ludzkie zdrowie to jeden z najbardziej zróżnicowanych sektorów. Od lat obserwujemy trendy związane z rozwojem startupów medtechowych, jednak pojawiają się również aplikacje poprawiające nasze samopoczucie, redukujące poziom stresu, a także platformy do wsparcia psychologicznego czy walki z uzależnieniami. Z ogromną ciekawością czekam zatem na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji wydarzenia. Może uda nam się wspólnie zrewolucjonizować ten rynek i dzięki temu pomoc wielu ludziom w kraju, a nawet i na świecie.

To także szansa na spore nagrody. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. zł, drugie miejsce - 60 tys. zł, a trzecie miejsce - 40 tys. zł, a więc pula nagród zamknie się w kwocie aż 200 tys. zł.

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 31 grudnia 2022 roku na stronie huaweistartupchallenge.com.

Źródło: Huawei.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu