Mobile

Huawei ShotX z obrotową kamerką oficjalnie wchodzi do Polski

Tomasz Popielarczyk
Huawei ShotX z obrotową kamerką oficjalnie wchodzi do Polski
13

Huawei wprowadza na polski rynek jedno z ciekawszych urządzeń w swoim portfolio. Model ShotX wyróżnia się przede wszystkim obrotowym modułem aparatu. Smartfon ma być dostępny w pierwszej kolejności w ofercie sieci Orange. Huawei ShotX debiutował na rynkach azjatyckich i europejskich w ubiegłym ro...

Huawei wprowadza na polski rynek jedno z ciekawszych urządzeń w swoim portfolio. Model ShotX wyróżnia się przede wszystkim obrotowym modułem aparatu. Smartfon ma być dostępny w pierwszej kolejności w ofercie sieci Orange.

Huawei ShotX debiutował na rynkach azjatyckich i europejskich w ubiegłym roku. Teraz wchodzi do Polski. Smartfon na pierwszy rzut oka bardzo mocno przypomina Honora 6X. Konstrukcję wykonano z dwóch tafli szkła połączonych metalową ramką. Dwa podstawowe atuty smartfona to obracany o 180 stopni obiektyw aparatu oraz czytnik linii papilarnych wbudowany w boczną krawędź. Czytnik jest obsługiwany przez osobny chip i może być wykorzystywany m.in. jako spust migawki aparatu.

Producent zapewnia, że obrotowy mechanizm pozwala nie tylko na większą precyzję podczas fotografowania, ale również jest wytrzymały. W trakcie testów wytrzymywał on 100 tys. obrotów. Wewnątrz zastosowano matrycę 13 Mpix. Obiektyw jest szerokokątny, wyposażony w szafirową soczewkę i cechuje się jasnością f/2.0. Całość dopełnia podwójna dioda doświetlająca LED. Producent zadbał też o odpowiednie wsparcie software'owe. Aparat posiada m.in. tryb piękna wygładzający twarz, a także cyfrowy makijaż dodający efekty make-up.

Pod pozostałymi względami Huawei ShotX również nie ma się czego wstydzić. Smartfon posiada 5,2-calowy ekran o rozdzielczości Full HD. Wyposażono go w 8-rdzeniowego Snapdragona 616 wspieranego przez 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej (i to chyba największa wada całej tej konstrukcji). Smartfon posiada też dwa sloty na karty SIM, z czego jeden może pełnić rolę gniazda na kartę SD. Za zasilanie odpowiada bateria o pojemności 3100 mAh. Nie jest to może topowa specyfikacja, ale w zupełności powinna wystarczyć do komfortowej pracy i zabawy.

Urządzenie będzie dostępne w trzech wariantach kolorystycznych. Przez pierwsze trzy miesiące wyłączność na jego sprzedaż będzie miała sieć Orange. Jest to kolejna taka współpraca między chińską firmą i operatorem. Cennik zamieszczamy poniżej (kliknijcie fotkę, będzie wyraźniejsza). Poza ofertą operatorską smartfon będzie kosztował ok. 1400 zł (oficjalna cena sugerowana przez producenta).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PolskaMobilehuaweiSmartfony