Mobile

Huawei prezentuje śliczny phablet Mate 8 z Androidem 6.0 [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Huawei prezentuje śliczny phablet Mate 8 z Androidem 6.0 [prasówka]
8

Huawei oficjalnie prezentuje swoje nowe urządzenie. Phablet Mate 8 pracuje pod kontrolą procesora Kirin 950, a w dodatku posiada Androida Marshmallow. Całość zamknięto (tradycyjnie już) w metalowej obudowie. Mate 8 Huawei Mate 8 posiada 6-calowy ekran pracujący w rzozdzielczości Full HD. Moc o...

Huawei oficjalnie prezentuje swoje nowe urządzenie. Phablet Mate 8 pracuje pod kontrolą procesora Kirin 950, a w dodatku posiada Androida Marshmallow. Całość zamknięto (tradycyjnie już) w metalowej obudowie.

Mate 8

Huawei Mate 8 posiada 6-calowy ekran pracujący w rzozdzielczości Full HD. Moc obliczeniową zapewnia produkowany w litografii 16 nm FinFet procesor Kirin 950 z czterema rdzeniami Cortex-A72 2,3 GHz oraz czterema Cortex-A53 1,8 GHz. Wspiera go kooprocesor i5, który będzie aktywny w trybie uśpienia, co pozwoli na bardziej energooszczędne używanie czujników. Urządzenie ma być dostępne w dwóch wersjach 32 GB z 3 GB RAM oraz 64 GB z 4 GB RAM. Do zdjęć posłuży aparat z matrycą 16 Mpix. Wewnątrz znajdziemy baterię 4000 mAh. Całość oparto na Androidzie Marshmallow opatrzonym nakładką graficzną EMUI w wersji 4.0.

Obudowę tradycyjnie w całości wykonano z aluminium. Z tyłu zastosowanie znalazł czytnik linii papilarnych. Na rynek trafią cztery wersje kolorystyczne: złota, srebrna, szara i brązowa.

Mate 8 jest aktualnie dostępny tylko w Chinach. Jego globalnego debiutu można się spodziewać podczas targów CES 2016.

HTC Preview

HTC uruchamia program testów oprogramowania dla swoich smartfonów. W jego ramach użytkownicy mieliby mieć możliwość przedpremierowego testowania nowych wydań systemu i aktualizacji. Co ciekawe, warunkiem uczestnictwa ma być podpisanie NDA, które wymusza na testerach zachowanie poufności. Producent udostępni ponadto narzędzia, które pozwolą na raportowanie błędów i wysyłanie sugestii dotyczących zaimplementowanych funkcji.

Do testów można przystąpić na stronie HTC Preview.

Raspberry Pi Zero

https://vimeo.com/146893658

 

Fundacja Raspberry Pi zapowiedziała nowy miniaturowy komputerek. Płytka o nazwie Zero jest wyceniana na zaledwie 5 dolarów, co czyni ją jednym z najtańszych tego typu rozwiązań na świecie. Wewnątrz zastosowano procesor BCM2835, a więc identyczny jak w pierwszym Raspberry Pi z zegarem 1 GHz. Do dyspozycji użytkownika oddano 512 MB pamięci RAM, slot na karty SD oraz dwa złącza MicroUSB (na dane oraz zasilanie) i 40-pinowe GPIO.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ChinyMobilehuaweiSmartfony