Mobile

Nowa funkcja Snapchata sprawi, że spędzimy w aplikacji jeszcze więcej czasu [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Nowa funkcja Snapchata sprawi, że spędzimy w aplikacji jeszcze więcej czasu [prasówka]
8

Snapchat prezentuje nową funkcję. Story Explorer, jak sugeruje nazwa, pozwoli użytkownikom na przeglądanie snapów powiązanych z aktualnie wyświetlanym. To oznacza, że w aplikacji będziemy spędzać jeszcze więcej czasu. Snapchat Story Explorer https://youtu.be/Is5MVYepFBE Jak możemy przeczytać na...

Snapchat prezentuje nową funkcję. Story Explorer, jak sugeruje nazwa, pozwoli użytkownikom na przeglądanie snapów powiązanych z aktualnie wyświetlanym. To oznacza, że w aplikacji będziemy spędzać jeszcze więcej czasu.

Snapchat Story Explorer

https://youtu.be/Is5MVYepFBE

Jak możemy przeczytać na oficjalnym blogu Snapchata, za nową funkcją stoi autorska technologia, która analizuje zawartość każdego zdjęcia oraz nagrania. Na tej podstawie dobierane są powiązane "snapy" o podobnej zawartości lub tematyce. Aby je zobaczyć, użytkownik w trakcie przeglądania otrzymanych treści musi przesunąć palcem w górę. Dzięki temu uzyska dostęp do nowych treści. Można się spodziewać, że rozwiązanie to zwiększy ilość czasu spędzanego wewnątrz aplikacji, angażując w większym stopniu użytkowników.

Story Explorer w pierwszej kolejności zostaje udostępniony dla Los Angeles oraz Nowego Jorku. Z czasem funkcja trafi do szerszego grona odbiorców.

Opera Max z kompresją muzyki

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=z-QuZQPtwHs

Nowa wersja aplikacji Opera Max służącej do kompresji przesyłanych danych potrafi zoptymalizować działania aplikacji do streamingu muzyki i zmniejszyć liczbę pobieranych przez nie megabajtów. Twórcy zaimplementowali wsparcie dla takich usług jak: YouTube Music, Pandora, Slacker Radio, a także bardziej egzotycznych Gaana i Saavn. To kolejna tego typu funkcja po wdrożeniu kompresji wideo w serwisach YouTube oraz Netflix.

Chipy Qualcomma poprawią zdjęcia i wideo rejestrowane przy słabym świetle

https://youtu.be/Ne9Od5aCmA4

Nowe procesory Qualcomma podnoszą jakość zdjęć oraz wideo wykonywanych przy słabym świetle. Układy SoC już od dawna angażują się w proces fotografowania i rejestrowania wideo. Teraz Qualcomm ujawnia, jak mechanizm redukcji szumów działa w praktyce. Jego działanie zaprezentowano na klipie promocyjnym, który możecie zobaczyć powyżej. Nie jest to może "killer-feature", ale zwiększa liczbę powodów, dla których warto zdecydować się na telefon ze Snapdragonem.

Orange: 3 zł za 3 GB

orange

Z okazji Mikołajek Orange przygotował dla swoich klientów specjalny pakiet internetu. Płacąc 3 złote posiadacze ofert na kartę mogą liczyć na pakiet danych o rozmiarze 3 GB i ważności 30 dni. Aktywacja promocji jest prosta i wymaga jedynie wysłania SMS-a o treści AKT3 na numer 260 (opłata jak za zwykły SMS). Z promocji mogą skorzystać użytkownicy Orange Yes, Orange One, Orange POP, Nowe Orange Go i abonenci ofert Zetafon i Minutofon. Akcja trwa do 6 grudnia br.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu