Mobile

Nowa funkcja Snapchata sprawi, że spędzimy w aplikacji jeszcze więcej czasu [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Nowa funkcja Snapchata sprawi, że spędzimy w aplikacji jeszcze więcej czasu [prasówka]
8

Snapchat prezentuje nową funkcję. Story Explorer, jak sugeruje nazwa, pozwoli użytkownikom na przeglądanie snapów powiązanych z aktualnie wyświetlanym. To oznacza, że w aplikacji będziemy spędzać jeszcze więcej czasu. Snapchat Story Explorer https://youtu.be/Is5MVYepFBE Jak możemy przeczytać na...

Snapchat prezentuje nową funkcję. Story Explorer, jak sugeruje nazwa, pozwoli użytkownikom na przeglądanie snapów powiązanych z aktualnie wyświetlanym. To oznacza, że w aplikacji będziemy spędzać jeszcze więcej czasu.

Snapchat Story Explorer

Jak możemy przeczytać na oficjalnym blogu Snapchata, za nową funkcją stoi autorska technologia, która analizuje zawartość każdego zdjęcia oraz nagrania. Na tej podstawie dobierane są powiązane "snapy" o podobnej zawartości lub tematyce. Aby je zobaczyć, użytkownik w trakcie przeglądania otrzymanych treści musi przesunąć palcem w górę. Dzięki temu uzyska dostęp do nowych treści. Można się spodziewać, że rozwiązanie to zwiększy ilość czasu spędzanego wewnątrz aplikacji, angażując w większym stopniu użytkowników.

Story Explorer w pierwszej kolejności zostaje udostępniony dla Los Angeles oraz Nowego Jorku. Z czasem funkcja trafi do szerszego grona odbiorców.

Opera Max z kompresją muzyki

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=z-QuZQPtwHs

Nowa wersja aplikacji Opera Max służącej do kompresji przesyłanych danych potrafi zoptymalizować działania aplikacji do streamingu muzyki i zmniejszyć liczbę pobieranych przez nie megabajtów. Twórcy zaimplementowali wsparcie dla takich usług jak: YouTube Music, Pandora, Slacker Radio, a także bardziej egzotycznych Gaana i Saavn. To kolejna tego typu funkcja po wdrożeniu kompresji wideo w serwisach YouTube oraz Netflix.

Chipy Qualcomma poprawią zdjęcia i wideo rejestrowane przy słabym świetle

Nowe procesory Qualcomma podnoszą jakość zdjęć oraz wideo wykonywanych przy słabym świetle. Układy SoC już od dawna angażują się w proces fotografowania i rejestrowania wideo. Teraz Qualcomm ujawnia, jak mechanizm redukcji szumów działa w praktyce. Jego działanie zaprezentowano na klipie promocyjnym, który możecie zobaczyć powyżej. Nie jest to może "killer-feature", ale zwiększa liczbę powodów, dla których warto zdecydować się na telefon ze Snapdragonem.

Orange: 3 zł za 3 GB

Z okazji Mikołajek Orange przygotował dla swoich klientów specjalny pakiet internetu. Płacąc 3 złote posiadacze ofert na kartę mogą liczyć na pakiet danych o rozmiarze 3 GB i ważności 30 dni. Aktywacja promocji jest prosta i wymaga jedynie wysłania SMS-a o treści AKT3 na numer 260 (opłata jak za zwykły SMS). Z promocji mogą skorzystać użytkownicy Orange Yes, Orange One, Orange POP, Nowe Orange Go i abonenci ofert Zetafon i Minutofon. Akcja trwa do 6 grudnia br.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu