Mobile

Debiutują Redmi Note 3 i MiPad 2. Xiaomi stawia na metal, czytniki linii papilarnych i USB-C

Tomasz Popielarczyk
Debiutują Redmi Note 3 i MiPad 2. Xiaomi stawia na metal, czytniki linii papilarnych i USB-C
16

Zgodnie z zapowiedziami Xiaomi rozszerza ofertę o nowe urządzenia, w tym smartfona Redmi Note 3 oraz 2. generację tabletu MiPad. Jednocześnie Chińczycy potwierdzili swoją chęć działania na zupełnie innych, niezwiązanych z rynkiem mobilnym obszarach, prezentując drugą wersję urządzenia filtrującego p...

Zgodnie z zapowiedziami Xiaomi rozszerza ofertę o nowe urządzenia, w tym smartfona Redmi Note 3 oraz 2. generację tabletu MiPad. Jednocześnie Chińczycy potwierdzili swoją chęć działania na zupełnie innych, niezwiązanych z rynkiem mobilnym obszarach, prezentując drugą wersję urządzenia filtrującego powietrze.

Redmi Note 3

Redmi Note 3 został wyposażony w metalową obudowę o grubości 8,65 mm oraz wadze 164 g. Trzeba przyznać, że od strony wizualnej prezentuje się bardzo zachęcająco. Design jest minimalistyczny, krawędzie opływowe i lekko wypukłe. Konstrukcja ma być dostępna w trzech wariantach kolorystycznych: srebrnym, złotym i ciemnoszarym.

Smartfon posiada 5,5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD. Wewnątrz umieszczono ośmiordzeniowy procesor Mediatek Helio X10 2,2 GHz wsparty 2 lub 3 GB pamięci RAM LPDDR3 i 16/32 GB pamięci wewnętrznej (zależnie od wersji). Do zdjęć posłużyć mają nam aparaty 13 oraz 5 Mpix, a więc w stosunku do poprzednika nie zmieniło się tutaj nic. Za zasilanie odpowiada akumulator o pojemności 4000 mAh. Xiaomi podkreśla, że jest to najcieńszy smartfon na rynku z tak pojemnym ogniwem.

Największym atutem ma być szybki skaner odcisków palców o czasie reakcji nieprzekraczającym 0,3 sekundy. Nie zabrakło też dwóch slotów na karty SIM ze wsparciem dla LTE oraz WiFi 802.11 ac. Tradycyjnie smartfon pracuje pod kontrolą zmodyfikowanego  Androida - MIUI w wersji z numerkiem 7.

Chińczycy pochwalili się też, że Redmi Note 2 w ciągu 100 dni od premiery sprzedał się w liczbie 6,09 mln egzemplarzy, zdobywając miano najlepiej sprzedającego się smartfona Xiaomi. Cenę nowego modelu ustalono na 899 juanów, co przy bezpośrednim przeliczeniu daje jakieś 560-570 złotych. W tej klasie cenowej trudno będzie znaleźć cokolwiek lepszego.

MiPad 2

Na tym nowości nie koniec. Xiaomi odświeżyło również swój tablet. MiPad 2 jest o 18 proc. cieńszy od poprzednika i mierzy zaledwie 6,95 mm grubości. Zredukowano również o 38 gramów wagę, uzyskując bardzo satysfakcjonujące 322 gramy. Całą obudowę wykonano z metalu. Na rynek trafią dwie wersje kolorystyczne: ciemnoszara i złota.

Tablet posiada 7,9-calowy ekran o rozdzielczości 2048 x 1536 px (326 PPI) i jest napędzany przez procesor Intel Atom X5 z czterema rdzeniami o taktowaniu 2,24 GHz. Jest to 64-bitowy układ produkowany w litografii 14 nm i wyposażony w GPU Intel HD Graphics. Użytkownik otrzyma do dyspozycji 2 GB pamięci LPDDR3 oraz 16 lub 64 GB pamięci wewnętrznej. Do zdjęć i wideo posłużą aparaty 8 i 5 Mpix. Za zasilanie odpowiada ogniwo 6190 mAh. Warto dodać, że tablet posiada również złącze typu USB-C. Cena zaczyna się od 999 juanów, co przy bezpośrednim przeliczeniu daje ok. 630 złotych.

Mi Air Purifier 2

Xiaomi już od jakiegoś czasu wychodzi poza rynek mobilny i wprowadza do swojego portfolio urządzenia bardziej egzotyczne. Niewątpliwie zalicza się do nich filtr powietrza Mi Air Purifier. Dziś debiutuje generacja sprzętu. Pierwsza wersja tego sprzętu mierzyła 735 x 260 mm. Druga jest znacznie mniejsza i ma wymiary 520 x 240 mm. Sam design się nie zmienił. Poprawiono jednak jego efektywność i wydajność. Sprzęt ma ponadto działać o 11 proc. ciszej i być o 58 proc. bardziej energooszczędny w stosunku do swojego poprzednika. Cena? 699 juanów, a więc przy bezpośrednim przeliczeniu bez uwzględnienia podatków ok. 440 złotych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu