Konferencja

Huawei na MWC - producent nie poddaje się mimo braku usług Google

Błażej Wojciechowski
Huawei na MWC - producent nie poddaje się mimo braku usług Google
1

Huawei na tegorocznych targach Mobile World Congress 2024 również się pojawił. Stoisko Huawei zostało podzielone na kilka stref, które dotyczą innej kategorii produktów.

Pod hasłem "ULTIMATE DESIGN" Huawei eksponuje produkty łączące innowacyjność z luksusowym wyglądem. Na pierwszy plan wysuwa się HUAWEI Mate 60 RS ULTIMATE DESIGN – smartfon o potężnych możliwościach fotograficznych, który zwraca uwagę nie tylko swoimi technologicznymi osiągnięciami, lecz także ciekawym designem. W tej samej linii znajduje się także HUAWEI WATCH ULTIMATE DESIGN, który stanowi dopełnienie tego urządzenia.

Polecamy na Geekweek: Bezcenne skarby do śmietnika? Znaleźli pierwsze komputery stacjonarne

W strefie "Fashion Forward" Huawei kontynuuje swoją misję kreowania trendów w branży technologicznej, kładąc szczególny nacisk na estetykę i wyrafinowany design. Tutaj można zapoznać się między innymi z HUAWEI FreeClip – komfortowymi słuchawkami w kształcie klipsa, oraz z nową serią smartwatchy HUAWEI WATCH GT 4, które producent pozycjonuje jako modny dodatek.

Strefa "XMAGE" to przestrzeń, w której Huawei prezentuje swoje osiągnięcia w dziedzinie mobilnej fotografii i obrazowania. Wyróżnia się tu zwłaszcza seria HUAWEI Mate 60 oraz HUAWEI Mate X5, które zostały wyposażone w system XMAGE, zapewniający bardzo wysoką jakość zdjęć i filmów. Ponadto, tegoroczne targi MWC są także okazją do uhonorowania zwycięzców konkursu HUAWEI XMAGE Awards 2023, który poprowadził prelekcję na stoisku producenta.

W "Creation of Beauty" Huawei prezentuje swoje nowe tablety, w tym najnowszy HUAWEI MatePad Pro 13.2", który wraz z rysikiem HUAWEI M-Pencil (3. generacji) - ten sprzęt akurat pozycjonowany jest jako konkurencja dla iPada Pro od Apple.

Na stoisku można również zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami Huawei z zakresu zdrowia i fitnessu w strefie "Fitness & Health". Tutaj Huawei prezentuje swoje najnowsze smartwatche w kontekście zdrowia, w tym HUAWEI WATCH GT 4, który oferuje funkcje monitorowania zdrowia, takie jak pomiar parametrów życiowych czy zarządzanie treningami.

Huawei, mimo działalności niejako "na obrzeżach" świata technologii nie zraża się i dalej zaskakuje nowościami. Istotny dla niego jest przede wszystkim rynek chiński, gdzie idzie mu naprawdę dobrze, ale w dalszym ciągu nie chce zostać zapomniany poza nim — stąd światowe premiery telefonów, tabletów i smartwatchy bazujących na jego własnych technologiach i autorskim podejściu do ekosystemu mobilnego.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu