Smartfony

Ekstrawagancki Huawei Mate RS Porsche Design - astronomiczna cena i wybitna specyfikacja

Albert Lewandowski
Ekstrawagancki Huawei Mate RS Porsche Design - astronomiczna cena i wybitna specyfikacja
4

Niektóre produkty powstają tylko po to, aby stanowić manifest możliwości producenta. Zdecydowanie do tej grupy możemy zaliczyć nowość trzeciego producenta smartfonów na świecie, który w Paryżu, oprócz flagowych P20 i P20 Pro, zaprezentował również Huawei Mate RS Porsche Design. Znajdziemy w nim absolutnie najlepsze podzespoły, a jednocześnie jego cena potrafi dosłownie znokautować.

Szalony pomysł

Premiera Huawei Mate RS Porsche Design nie była przewidywana od dłuższego czasu. Pojawiały się przesłanki odnośnie jego istnienia, ale nie spodziewaliśmy się, że zobaczymy coś takiego. Moim zdaniem to prawdziwa bestia. W sumie łączy sobie najlepsze aktualne rozwiązania ze świata mobilnych technologii.

Po pierwsze został zamontowany w nim ultradźwiękowy skaner linii papilarnych. Jest to dopiero drugie urządzenie po Vivo X20 Plus UD, które dysponuje takim czytnikiem, a większość rywali ma problem, aby go zaimplementować do swoich smartfonów. Zdecydowanie będzie to jeden z najważniejszych wyróżników superflagowca z Chin – jestem ciekaw, czy będzie działał szybko i bezbłędnie. Nie pozostaje nam nic innego, jak poczekać na jego pierwsze testy w praktyce.

Po drugie Huawei Mate RS Porsche Design może pochwalić się trzema aparatami. Cały moduł fotograficzny przejął on bezpośrednio po P20 Pro, zatem znajdziemy tu następujące matryce: 40 Mpix, monochromatyczną 20 Mpix oraz 8 Mpix, ale wyróżniającą się teleobiektywem. Takie połączenie wydaje się być najlepszym z możliwych. Oczywiście całość sygnowana jest logo Leica – zobaczymy jednak, na jaką jakość zdjęć i filmów się to przełoży.

Wszystko najlepsze

Huawei Mate RS Porsche Design oferuje również 6-calowy ekran OLED o rozdzielczości QHD+, tj. 2880 x 1440 pikseli, i proporcjach 18:9. Widać, że mamy do czynienia z urządzeniem wyróżniającym się eleganckim wyglądem, zatem nie pojawiło się tu żadne wcięcie w wyświetlaczu. Urządzenie jest zasilane baterią 4000 mAh. Warto jednak wspomnieć, że akumulator da się ładować bezprzewodowo – ostatnio o tym dodatku wiele firm po prostu zapomina.

Zadbano nawet o wodoodporność obudowy (certyfikat IP67). Smartfon jest napędzany procesorem Kirin 970, oferującym bardzo dobrą wydajność, a do tego wyróżniającym się wysoką skutecznością przy działaniach korzystających ze sztucznej inteligencji. Na pokładzie zainstalowano od razu Androida 8.1 Oreo z EMUI 8.1.

Zgadnijcie jeszcze, ile pamięci wbudowanej pojawiło się w tym produkcie. Huawei zaszalał i podkreślił w tym miejscu jeszcze mocniej swoje wielkie ambicje – Mate RS dysponuje albo 256 albo aż 512 GB! Niewiarygodne, choć całkowicie na miejscu w tak szpanerskim urządzeniu. RAM mamy natomiast 6 GB.

Huawei Mate RS Porsche Design pojawi się 12 kwietnia w wybranych krajach: Chinach, Hong Kongu, Makau, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii. Na koniec zostawiłem temat cen. Wersja 256 GB została wyceniona na 1695 euro (ok. 7130 złotych), a 512 – 2100 euro (ok. 8840 złotych). Te kwoty zapierają dech w piersiach, ale w końcu płaci się za to, że jest to stylowy kawałek najnowszej technologii.

źródło: Huawei

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu