Huawei

Apple ma App Store, więc Huawei otwiera App Gallery, sklep z aplikacjami

Albert Lewandowski
Apple ma App Store, więc Huawei otwiera App Gallery, sklep z aplikacjami
9

Huawei wytrwale buduje swoją pozycję. Moim zdaniem robi to w naprawdę skuteczny sposób i obecnie nie ma innej firmy, która by wykonywała tak dużych postępów z roku na rok. Niestety, nie wszystkie decyzje można nazwać przemyślanymi, choć z pewnością poprawią siłę samej marki.

Prawie jak Samsung

Mianowicie Huawei stworzył własny sklep z aplikacjami. Trudno się temu szczególnie dziwić, jeżeli spojrzymy na to, że takimi usługami w swoim portfolio dysponują ich najwięksi rywale, tj. Samsung oraz Apple. Uważam nawet, że twórcy P20 wzorują się nieco na koreańskim gigancie. Już wcześniej dało się to zauważyć na podstawie ich oferty smartfonów, w której mogliśmy znaleźć ogromną liczbę zbliżonych do siebie telefonów, często noszących naprawdę skomplikowane nazwy. Tego akurat nie popieram.

Wróćmy jednak do najważniejszego tematu. Mianowicie od teraz można już korzystać z App Gallery – tak nazywa się sklep Huawei z programami. Na pewno warto napisać, że będzie dostępny dla wszystkich ich urządzeń, a pierwszymi modelami z nim preinstalowanym będą P20 oraz P20 Pro. Niestety lub stety, na razie jest nastawiony na azjatyckich odbiorców, prezentując takie pozycje jak np. WeChat. Oczywiście użytkownicy mogą oceniać dane aplikacje, a sam sklep został podzielony na pięć kategorii głównych: Promowane, Kategoria, Top, Menedżer i Ja.

Odważny krok

Jestem ciekaw, czy Huawei rzeczywiście będzie rozwijał App Gallery. Chodzi mi tu przede wszystkim o dodanie kolejnych aplikacji oraz uniezależnienie się w pewnym stopniu od Sklepu Play – na podobnej ścieżce był kiedyś Samsung, jednak musiał z niej zawrócić. Z jednej strony dublowanie programów to nic dobrego, ale z drugiej nawet smaczki tego pokroju mogą wyróżniać produkty danego producenta. W tym przypadku wydaje mi się to zagranie, mające na celu zwiększyć prestiż oraz podkreślić siłę marki. W końcu nieliczni mogą pozwolić sobie na otwieranie własnego sklepu. Inna sprawa, ile osób będzie na to zwracać uwagę już dłuższy czas po premierze.

Co w ogóle myślicie na temat takich dodatkowych sklepów z aplikacjami? Szanujecie czy z największą chęcią nigdy byście ich nie widzieli na oczy?

źródło: xda-developers

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu