Mobile

HTCSense.com zamknięte. Dane dostępne do pobrania do końca kwietnia

Grzegorz Ułan
HTCSense.com zamknięte. Dane dostępne do pobrania do końca kwietnia
5

Dla przypomnienia, kupując telefon HTC z Androidem, po założeniu konta na HTCSense.com, mogliśmy korzystać z usługi synchronizacji swoich danych umieszczanych w telefonie. HTC poinformowało właśnie, iż usługa zostaje zamknięta i prosi o pobranie swoich danych z serwerów do 30 kwietnia. Firma, kro...

Dla przypomnienia, kupując telefon HTC z Androidem, po założeniu konta na HTCSense.com, mogliśmy korzystać z usługi synchronizacji swoich danych umieszczanych w telefonie. HTC poinformowało właśnie, iż usługa zostaje zamknięta i prosi o pobranie swoich danych z serwerów do 30 kwietnia.

Firma, krok ten, tłumaczy zmianami w usłudze. Tylko czy zmiany w usłudze pociągają od razu za sobą konieczność całkowitego jej wyłączenia i wyczyszczenia bazy danych? Testując nową odsłonę HTC Sense w wersji 4.0 zwróciłem uwagę na integrację systemu z Dropboxem. Od razu po uruchomieniu poprosiło o zalogowanie na swoje konto, bądź założenie nowego. W prezencie na 2 lata powiększyło również pojemność konta do 25GB. Wydaje mi się, iż wprowadzając tę promocję, zapomniano o drugim życiu tego systemu wśród developerów tworzących na ich bazie własne ROM-y. Kolejne wersje tego samego ROM-u pozbawione już były tej integracji. Podejrzewam, iż na skutek interwencji HTC.

Wydaje mi się, iż wyłączenie natomiast HTCSense.com, łączy się z koniecznością wdrożenia innej specyfiki usługi i udostępnieniem jej, być może nadal w połączeniu z Dropboxem, jednak już lepiej zabezpieczonej przed instalacją na zrootowanych urządzeniach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu