HTC

HTC żegna się z Sense TV. A co z użytkownikami M7, M8 i One Max?

Paweł Winiarski
HTC żegna się z Sense TV. A co z użytkownikami M7, M8 i One Max?
4

Jestem użytkownikiem HTC One Max i zdarzało mi się używać aplikacji Sense TV. Smartfonowy pilot skończy jednak swój żywot jeszcze w tym miesiącu. A to wszystko przez M9 i zainstalowany tam od początku Peel TV. Peel TV brzmi znajomo? Powinno - tę samą aplikację znajdziemy w Samsungu Galaxy S6. Moż...

Jestem użytkownikiem HTC One Max i zdarzało mi się używać aplikacji Sense TV. Smartfonowy pilot skończy jednak swój żywot jeszcze w tym miesiącu. A to wszystko przez M9 i zainstalowany tam od początku Peel TV.

Peel TV brzmi znajomo? Powinno - tę samą aplikację znajdziemy w Samsungu Galaxy S6. Można ją również pobrać na inne słuchawki bezpośrednio z Google Play. Oznacza to, że HTC rezygnuje z appki przeznaczonej tylko dla ich telefonów na rzecz czegoś bardziej uniwersalnego. Ktoś nieźle na tym interesie zarobił.

Sense TV natomiast skończy swój żywot już 30 kwietnia. Aplikacja działała w prosty sposób - wykorzystując podczerwień telefon funkcjonował jak klasyczny pilot do telewizora. Rezygnacja z aplikacji dotknie posiadaczy między innymi modeli M7, M8 i Max. Program zostanie również zamknięty w wersji na Windows Phone. Niefajnie.

Nie znaczy to oczywiście, że HTC całkowicie zrezygnuje z wykorzystania telefonów jak pilotów do telewizorów - zasugeruje jednak, by spojrzeć w stronę Peel TV. Żadna niespodzianka. W przeciwieństwie do tego co zastałem w Google Play ze swoim HTC One Max.

Jeśli spodziewacie się wyjaśnień od HTC, muszę Was rozczarować. Firma nie mówi dlaczego rezygnuje z aplikacji tworzonej z myślą o swoich flagowcach na rzecz czegoś, co możemy znaleźć na telefonach konkurencji. A szkoda, bo Sense TV działało całkiem sprawnie i poza klasycznym zmienianiem kanałów, podgłaszaniem/przyciszanień można było przy jego użyciu podejrzeć, co ciekawego akurat leci w telewizji i przeskoczyć na ten właśnie kanał.

Nie zrozumcie mnie źle, Peel TV nie jest złe. Użytkownicy telefonów Samsunga zgłaszali jednak problemy przy uruchomionym trybie oszczędzania energii. Aplikacja potrafiła wtedy przestawać działać bez konkretnego powodu. Obawiam się, że przy obsłudze większej ilości słuchawek problemów może być więcej.

grafika: 1

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu