HTC

HTC U12+ i U12 Life - nadchodzą dwie nowości z wcięciem w ekranie, niestety

Albert Lewandowski
HTC U12+ i U12 Life - nadchodzą dwie nowości z wcięciem w ekranie, niestety
1

Rok 2018 to przełom w historii HTC. Przynajmniej to zakładał plan firmy - producent wprowadził liczne zmiany i skupił się już w większym stopniu na marketingu oraz ograniczeniu liczby oferowanych urządzeń. Powoli widać te działania. Dowiedzieliśmy się również co nieco na temat nadchodzących smartfonów, HTC U12+ oraz U12 Life.

Cenna walka

Na początek należy się kilka słów na temat HTC U12 Life. Poprzednik okazał się być ciekawym modelem, w dodatku dostępnym w wersji Android One, aczkolwiek nie obyło się bez kilku niedoróbek. Mimo wszystko był znakiem na to, że Tajwańczycy wciąż pamiętają, jak zrobić stylowy i porządny smartfon. Teraz dowiedzieliśmy się ciekawej rzeczy na temat nadchodzącego średniaka.

Mianowicie jego wyświetlacz będzie miał wcięcie u góry. Spodziewam się, że będzie to większa powierzchnia wygospodarowana na głośnik do rozmów, czujniki oraz kamerkę, podobnie jak wygląda to w iPhone X oraz, naturalnie, rywalach z Androidem, którzy zainspirowali się już wcześniej modelem Apple. Najprawdopodobniej panel będzie miał około 5,8 cala oraz rozdzielczość 2280 x 1080 pikseli. Napędzać go będzie Snapdragon 636, nie zabraknie również poprawionego aparatu głównego, ale trudno cokolwiek więcej napisać o nim. Najpewniej jego cena będzie utrzymana na poziomie 1500 złotych.

Jeden flagowiec?

Podobno U12 Life ma towarzyszyć topowemu HTC U12+. Warto zwrócić uwagę na to, że w tym roku Tajwańczycy zamierzają zaprezentować jednego high-enda, podobnie jak planuje to zrobić OnePlus. Zważywszy na stagnację rynku oraz ograniczony zasięg Tajwańczyków to rozsądny pomysł. Podobno oficjalnie zostanie zaprezentowany w maju, zatem będzie to czas wolny od premier innych konkurentów i takie rozplanowanie należy doceniać.

Podobno zostanie wyposażony w 6-calowy wyświetlacz Super LCD o rozdzielczości Quad HD+ i wcale nie zdziwiłbym się, gdyby miał on również wcięcie u góry. Ot, taka pasja do naśladownictwa. Oprócz tego ma oferować Snapdragona 845, 4 lub 6 GB RAM i 64 albo 128 GB pamięci wbudowanej. Z tyłu ujrzymy podwójny aparat 12 i 8 Mpix, z przodu z kolei 12 Mpix. HTC U12+ ma wyróżniać się również baterią 3980 mAh, wodoodpornością (norma IP68), aktywne krawędzie Edge Sense 2.0 oraz obsługę sieci 5G.

Takim modelem HTC może odrobić dystans do rywali, co nie?

źródło: Evan Blass (Twitter)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu