HTC

HTC wraca na rynek smartfonów - tylko czy ma po co?

Paweł Winiarski
HTC wraca na rynek smartfonów - tylko czy ma po co?
4

Znam przynajmniej kilka osób, które mają ogromny sentyment do marki HTC jako producenta smartfonów. Czyżby firma też zdawała sobie z tego sprawę i chciała wrócić na rynek? Wszystko na to wskazuje.

HTC odnosi sukcesy w branży gogli VR, kompletnie nie radziło sobie jednak ostatnio na rynku smartfonów. Trochę szkoda, mieli kilka niezłych urządzeń, niestety nie potrafili nimi zainteresować klientów i nie pomógł też sentyment do marki. A ten sentyment sam rozumiem, bo HTC był moim pierwszym smartfonem.

HTC wraca 16 czerwca 2020

Od jakiego czasu plotkowano o HTC Desire 20 Pro. W środku Snapdragon 665, 6GB pamięci RAM, dziura w ekranie, kilka kamer na pleckach brzmi jak przepis na sukces - o ile oczywiście zostanie odpowiednio wyceniony i poparty konkretną promocją. Obawiam się bowiem, że sentyment do HTC jest w tej chwili zbyt mały by przedrzeć się przez innych producentów, nawet jeśli cena będzie bardzo atrakcyjna. Celowałbym bowiem w środkową półkę, gdzie rządzi Samsung z serią Galaxy A, a w naszym kraju klienci bardzo często wybierają również Xiaomi Redmi, czy wcześniej serię Mi 9.

Przeczytaj też: Stara gwardia zmiażdżona przez Chińczyków

Pojawiło się też dużo niepokojących spekulacji związanych z dostępnością nowego smartfona HTC - możliwe, że sprzęt nie dotrze do Europy - czyli o powrocie firmy tak naprawdę w ogóle trudno będzie mówić.

Ale wszystko wyjaśni się 16 czerwca, bo właśnie na ten dzień zapowiedziano prezentację. Czego? Sądząc po obrazku - na pewno nowego smartfona, a może nawet dwóch.

Jeśli telefon trafi do Polski, jestem bardzo ciekawy jakie będzie mieć na naszym rynku szanse. Moim zdaniem karty na ten - tak zwany - etap, zostały już jakiś czas temu rozdane i perspektyw na duży sukces HTC nie ma żadnych. I mówiąc szczerze, jestem nieco zaskoczony, że firma nie złożyła jeszcze broni.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu