Mobile

HTC naprawi twój pęknięty wyświetlacz

Filip Żyro
HTC naprawi twój pęknięty wyświetlacz
10

HTC nie zamierza biernie patrzeć, jak konkurencja odbiera mu kawałek po kawałeczku rynek Android, rynek w którym do niedawna był jeszcze jednym z liderów. Tajwański producent dwoi się i troi, żeby odzyskać utraconą pozycję, co i rusz wychodzi z nowymi propozycjami dla swoich klientów. Najnowszym pom...

HTC nie zamierza biernie patrzeć, jak konkurencja odbiera mu kawałek po kawałeczku rynek Android, rynek w którym do niedawna był jeszcze jednym z liderów. Tajwański producent dwoi się i troi, żeby odzyskać utraconą pozycję, co i rusz wychodzi z nowymi propozycjami dla swoich klientów. Najnowszym pomysłem jest program HTC Advantage, na który składa się kilka ciekawych propozycji.

Ten moment, gdy telefon wyślizguje się nam z rąk i uderza ekranem o podłogę, może przyprawić człowieka o zawał. Chwila grozy, która towarzyszy temu momentowi gdy podnosimy telefon z ziemi i obracamy go wyświetlaczem do góry, żeby sprawdzić co się z nim stało, pod względem poziomu napięcia może dorównywać filmom Hitchcocka. Szanse współczesnych smartfonów z dużymi wyświetlaczami na przeżycie bez szwanku kontaktu z twardą nawierzchnią taką jak beton czy kafelki podłogowe oceniłbym na 50%. Możecie mi zaufać prowadzę własne statystki.

A tak mówiąc już bardziej na poważnie, to bez wątpienia jest to jedno z największych zagrożeń, na jakie narażone są współczesne telefony. Upuszczenie telefonu z wysokości i zalanie, to chyba dwie najczęstsze usterki telefonów z przyczyn użytkownika. Jednak HTC zamierz zdjąć ten problem z głowy klientów, którzy nabyli HTC ONE, dzięki programowi, który zadebiutował 18 lutego w Stanach Zjednoczonych. HTC Advantage, ma być darmową usługą dołączaną do hi-endowego telefonu tajwańskiego producenta. W ciągu 6 miesięcy od zakupu telefonu w razie rozbicia przedniego wyświetlacza zostanie on wymieniony za darmo w ramach gwarancji.

Pakiet Advantage zawiera również zobowiązanie, że telefon od HTC będzie otrzymywały najnowsze aktualizacje oprogramowania przez dwa lata od wypuszczenia go na rynek. Trzeba przyznać, że potencjalny klient może czuć się dopieszczony.

W ramach tego samego programu dostaniemy dodatkową darmową przestrzeń w chmurze Google Drive w wysokości 50 GB na dwa lata. Bardzo przydatna funkcja zważywszy na fakt, że HTC One nie ma slotu na karty SD.

HTC robi co może, aby odzyskać utracony część rynku telefonów z Androidem. Teraz użytkownikom daje kolejny argument za tym, żeby wybrać telefon od HTC. Może nie jest to najistotniejszy element, który mógłby wpłynąć na podejmowanie decyzji przy zakupie telefonu, ale bez wątpienia jakaś wartość dodana to jest, do świetnego zresztą telefonu od HTC. Czasem suma drobnostek wpływa na podjęcie ostatecznej decyzji. Czy europejczycy doczekają się podobnego programu? Na razie nie wiadomo, ale miejmy nadzieję, że tak.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileHTC