HP

HP Sprout będzie absolutnym hitem wśród sprzętu dla profesjonalistów!

Jakub Szczęsny
12

Jak widać, moje rozważania na temat nowego komputera AiO od HP nie były bezpodstawne - HP nigdy nie uchodził za wielkiego innowatora rynku i dotychczas skupiał się na powielaniu utartych standardów. Jak widać, producentowi przestało to chyba wystarczać i zaczyna próbować uszczknąć kawałek tortu, jak...

Jak widać, moje rozważania na temat nowego komputera AiO od HP nie były bezpodstawne - HP nigdy nie uchodził za wielkiego innowatora rynku i dotychczas skupiał się na powielaniu utartych standardów. Jak widać, producentowi przestało to chyba wystarczać i zaczyna próbować uszczknąć kawałek tortu, jakim jest rynek zastosowań profesjonalnych. Sprout ma być pierwszym urządzeniem, które prezentuje nową wizję HP - przede wszystkim skupioną na zupełnie nowym podejściu do interfejsu.

HP Sprout to klasyczny komputer wyposażony w skaner 3D oraz projektor. Łączy on w sobie funkcje standardowej konstrukcji PC zamkniętej w obudowę All in One oraz nowych, innowacyjnych urządzeń wejścia/wyścia służących do nieco innej obsługi interfejsu. Nie ma co szukać tutaj klawiatury i myszki - wszystko odbywa się za pomocą dużego panelu dotykowego oraz zawieszonego u góry projektora, który ma za zadanie wyświetlać obiekty na dotykowej macie. To z kolei pozwoli na interakcję z obiektami umieszczonymi w programie graficznym - ta odbywać się może przez dotyk - palcem oraz rysikiem.

Zaawansowana edycja obiektów 2D oraz 3D wydaje się być żywiołem HP Sprout - wszystko odbywa się w ramach naturalnej interakcji multimediów z użytkownikiem poprzez dotyk. Praca w programie do obróbki 3D za pośrednictwem Sprout ma być jeszcze lepsza - bowiem korzystanie z rozpoznawalnych przez system gestów obracania, przesuwania, przybliżania, oddalania i innych pozwoli na jeszcze szybszą i dokładniejszą prace.

Ale to nie wszystkie możliwości Sprout - dzięki skanerowi 3D, komputer będzie w stanie przenieść każdy obiekt do programu graficznego, a potem wyświetli go za pomocą projektora na interaktywnej macie. Za ten scenariusz pracy odpowie Intel Real Sense 3D wraz z kilkoma wyspecjalizowanymi kamerami. Metoda działania tego rozwiązania jest bardzo podobna do tego, co prezentuje chociażby Kinect od Microsoftu.

Mówiąc jednak o HP Sprout nie można jednak zapomnieć o tym, że w dalszym ciągu jest to także komputer - zresztą wyposażony bardzo atrakcyjnie. Oprócz 23-calowego monitora FullHD, interaktywnej maty, projektora oraz skanera 3D otrzymamy także procesor Intel Core i7 współpracujący z układem graficznym Nvidia GeForce GT 745A, 8 GB pamięci RAM i dysk twardy o pojemności 1 TB wraz z 6 GB SSD.

Sprout ma być elementem Blended Reality - na razie trwają intensywne rozmowy co do pozyskania solidnych partnerów, którzy chcieliby tworzyć aplikacje przeznaczone dla zestawu. Urządzenie będzie dostępne w sklepach internetowych HP oraz Microsoft 9 listopada, a cena zestawu wyniesie 1900 dolarów.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

kinectprojektorskaner 3d