HP

HP Sprout będzie absolutnym hitem wśród sprzętu dla profesjonalistów!

Jakub Szczęsny
HP Sprout będzie absolutnym hitem wśród sprzętu dla profesjonalistów!
12

Jak widać, moje rozważania na temat nowego komputera AiO od HP nie były bezpodstawne - HP nigdy nie uchodził za wielkiego innowatora rynku i dotychczas skupiał się na powielaniu utartych standardów. Jak widać, producentowi przestało to chyba wystarczać i zaczyna próbować uszczknąć kawałek tortu, jak...

Jak widać, moje rozważania na temat nowego komputera AiO od HP nie były bezpodstawne - HP nigdy nie uchodził za wielkiego innowatora rynku i dotychczas skupiał się na powielaniu utartych standardów. Jak widać, producentowi przestało to chyba wystarczać i zaczyna próbować uszczknąć kawałek tortu, jakim jest rynek zastosowań profesjonalnych. Sprout ma być pierwszym urządzeniem, które prezentuje nową wizję HP - przede wszystkim skupioną na zupełnie nowym podejściu do interfejsu.

HP Sprout to klasyczny komputer wyposażony w skaner 3D oraz projektor. Łączy on w sobie funkcje standardowej konstrukcji PC zamkniętej w obudowę All in One oraz nowych, innowacyjnych urządzeń wejścia/wyścia służących do nieco innej obsługi interfejsu. Nie ma co szukać tutaj klawiatury i myszki - wszystko odbywa się za pomocą dużego panelu dotykowego oraz zawieszonego u góry projektora, który ma za zadanie wyświetlać obiekty na dotykowej macie. To z kolei pozwoli na interakcję z obiektami umieszczonymi w programie graficznym - ta odbywać się może przez dotyk - palcem oraz rysikiem.

Zaawansowana edycja obiektów 2D oraz 3D wydaje się być żywiołem HP Sprout - wszystko odbywa się w ramach naturalnej interakcji multimediów z użytkownikiem poprzez dotyk. Praca w programie do obróbki 3D za pośrednictwem Sprout ma być jeszcze lepsza - bowiem korzystanie z rozpoznawalnych przez system gestów obracania, przesuwania, przybliżania, oddalania i innych pozwoli na jeszcze szybszą i dokładniejszą prace.

Ale to nie wszystkie możliwości Sprout - dzięki skanerowi 3D, komputer będzie w stanie przenieść każdy obiekt do programu graficznego, a potem wyświetli go za pomocą projektora na interaktywnej macie. Za ten scenariusz pracy odpowie Intel Real Sense 3D wraz z kilkoma wyspecjalizowanymi kamerami. Metoda działania tego rozwiązania jest bardzo podobna do tego, co prezentuje chociażby Kinect od Microsoftu.

Mówiąc jednak o HP Sprout nie można jednak zapomnieć o tym, że w dalszym ciągu jest to także komputer - zresztą wyposażony bardzo atrakcyjnie. Oprócz 23-calowego monitora FullHD, interaktywnej maty, projektora oraz skanera 3D otrzymamy także procesor Intel Core i7 współpracujący z układem graficznym Nvidia GeForce GT 745A, 8 GB pamięci RAM i dysk twardy o pojemności 1 TB wraz z 6 GB SSD.

Sprout ma być elementem Blended Reality - na razie trwają intensywne rozmowy co do pozyskania solidnych partnerów, którzy chcieliby tworzyć aplikacje przeznaczone dla zestawu. Urządzenie będzie dostępne w sklepach internetowych HP oraz Microsoft 9 listopada, a cena zestawu wyniesie 1900 dolarów.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

kinectprojektorskaner 3d