Netflix

House of Cards w polskim Netfliksie!

Tomasz Popielarczyk
House of Cards w polskim Netfliksie!
45

Polski Netflix z House of Cards - na taką informację użytkownicy platformy czekali od samego początku. Niestety nie jest tak kolorowo, jak by mogło się wydawać.

House of Cards w polskim Netfliksie jest dostępne w całej okazałości. Do dyspozycji oddano nam wszystkie sezony włącznie z najnowszym, czwartym (tradycyjnie całym). Możemy je oglądać w rodzielczości Full HD, a takż 4K. Niestety nie oznacza to, że House of Cards jest po polsku. W przeciwieństwie do innych seriali produkowanych przez Netfliksa, tutaj do dyspozycji mamy wyłącznie język angielski oraz angielskie lub niemieckie napisy. Pozostaje mieć nadzieję, że szybko ulegnie to zmianie. Netflix do tej pory nie zawodził na tym polu i zapewniał użytkownikom możliwość włączenia zarówno polskich napisów jak i lektora. Z drugiej strony były to jedne z nielicznych tytułów w bazie z pełnym spolszczeniem.

Pojawienie się House of Cards w polskim Netfliksie jest szczególnie ważnym wydarzeniem, bo serial tuż po odblokowaniu serwisu dla Polaków... nie był dostępny. Mieliśmy świadomość, że część bazy będzie zablokowana w wybranych regionach, ale brak najważniejszej produkcji z portfolio Netfliksa dla wielu osób był niewybaczalny i z całą pewnością zaważył o ich decyzji o wykupieniu subskrypcji. Przyczyn takiego stanu rzeczy należy doszukiwać w umowach, jakie Netflix zawarł ze stacjami telewizyjnymi. Najprawdopodobniej zawarto z nich zapiski dotyczące wyłączności, a to związało twórcom serwisu ręce. Podobna sytuacja zresztą miała miejsce na kilku innych rynkach. Ekspansja House of Cards poza USA była po prostu tak szyba, że wyprzedziła ekspansję Netfliksa. Przyniosło to oczywiście zyski firmie, ale stało się też przyczyną takich sytuacji.

Netflix coraz śmielej patrzy w kierunku Polski. Nie są to informacje wyssane z palca. Konrad wczoraj pisał o ankietach przeprowadzanych wśród polskich internautów. W rozmowach kuluarowych mówi się natomiast o tym, że centrala firmy jest bardzo zadowolona z debiutu na rynku polskim - popularność serwisu podobno przerosła oczekiwania. To sugeruje, że serwis będzie inwestował w swoją obecność nad Wisłą, a także rozszerzał bazę o produkcje z polskimi napisali i lektorem. Czy jednak faktycznie tak będzie? Na to przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu