1

Aktualizacja Magic UI 3.1 dla HONOR 20 i HONOR 20 Pro już dostępna

logo honor
Jeśli korzystacie z HONOR 20 lub HONOR 20 Pro to mam dla Was dobrą informację. Aktualizacja Magic UI 3.1 z najnowszym Androidem powinna czekać na pobranie i instalację.

Na początku czerwca przedstawialiśmy Wam listę smartfonów Huawei oraz HONOR z europejskiej dystrybucji, które otrzymają aktualizację do najnowszej odsłony Androida 10 z nakładką EMUI 10.1. W ciągu ostatnich tygodni wielu użytkowników miało możliwość pobrania i zainstalowania nowego systemu na różnych urządzeniach. Od Huawei P30 Pro, P 30, czy różnych modeli z linii Mate 20. W tym gronie znalazły się też smartfony serii HONOR. Jeżeli jesteście użytkownikami HONOR 20 i HONOR 20 Pro to powinniście mieć już możliwość pobrania aktualizacji Magic UI 3.1 będącej odpowiednikiem EMUI 10.1 z Android 10.

honor 20

Zobacz też: Honor 20, Honor 20 Pro i Honor 20 Lite. Oto czym mnie urzekły

Osobiście nie mam możliwości sprawdzenia, czy aktualizacji Magic UI 3.1 w wersji 10.1.0.230 już jest, ale jeśli wierzyć wpisom z Reddit (udostępnionym m.in. przez użytkownika z Polski), czy informacjom przekazywanym przez portal XDA Developers, to w aplikacji Wsparcie znajdziecie informację o gotowości do pobrania pakietu instalacyjnego. Waży on dość dużo — ponad 4,6 GB więc warto połączyć się z siecią Wi-Fi przed sciągnięciem plików i zainstalowaniem nowego systemu. Lista zmian jest niemal identyczna, co w przypadku EMUI 10.1 i udostępnione funkcje i narzędzia będą znajome tym, którzy mieli wcześniej styczność z telefonami Huawei działającymi na tym systemie.

Aktualizacja Magic UI 3.1 (EMUI 10.1) dla HONOR 20 i HONOR 20 Pro już dostępna. Najważniejsze zmiany

A co ciekawego przynosi aktualizacja EMUI 10.1/Magic UI 3.1, która z każdym tygodniem trafia do użytkowników różnych modeli smartfonów Huawei i HONOR? To między innymi MeeTime pozwalające na prowadzenie wygodnych rozmów wideo (także z kilkoma osobami jednocześnie) z dodatkową możliwością udostępniania widoku ekranu głównego smartfona. To też przebudowany „Always On Display” wyświetlający na kompatybilnych urządzeniach więcej informacji.

honor 20

Wprowadzono nową funkcję udostępniania plików (Huawei Share), klonowanie obrazu, Huawei Cast+ pozwalające na przesłanie obrazu z gier na ekran telewizora. Usprawniono też działanie galerii zdjęć i wideo dodając min. możliwość wyszukiwania plików na innych kompatybilnych urządzeniach Huawei podłączonych do tej samej sieci Wi-Fi. Poprawiono działanie wielozadaniowości, dodano nowe motywy graficzne, wyeliminowano wiele błędów poprzedniej aktualizacji, co wpłynęło na niezawodność i szybkość działania systemu.

Zobacz też: Telefon wart grzechu i… swojej ceny. Honor 20 – recenzja Antyweb

Trzeba jednak pamiętać, że fakt dostępności aktualizacji nie oznacza wcale, że możecie już ją u siebie zainstalować. Ta jest udostępniana falami i jeśli nie widzicie jej u siebie, musicie uzbroić się w cierpliwość i czekać na swoją kolej. Jeśli nie otrzymaliście powiadomienia, warto sprawdzić aplikację Wsparcie pozwalającą na sprawdzenie i aktualizowanie oprogramowania do najnowszych wersji.