Laptop

Matebook 13 z procesorem AMD w świetnej cenie, miła niespodzianka od Huawei

Kamil Pieczonka
Matebook 13 z procesorem AMD w świetnej cenie, miła niespodzianka od Huawei
38

Huawei ma bardzo ciekawą propozycję dla wszystkich poszukujących niewielkiego notebooka. Właśnie rozpoczęła się przedsprzedaż modelu Matebook 13 wyposażonego w procesor AMD Ryzen 3500U, który dostępny będzie już od 2999 PLN.

Huawei Matebook 13 by AMD

Tak, wiem, że AMD Ryzen 5 3500U to nie jest najnowszy i najlepszy procesor na rynku. Wiem też, że w sklepach są modele Matebook D, które można kupić jeszcze taniej. Ale mimo wszystko Matebook 13 jest plasowany przynajmniej półkę wyżej jeśli chodzi o jakość wykonania, na którą składa się aluminiowa obudowa i świetny wyświetlacz. I mogę to napisać z pełnym przekonaniem, bo od kilku dni ten model właśnie testuje i niedługo będziecie mogli przeczytać jego recenzję na łamach Antyweba.

Huawei Matebook 13 z procesorem AMD Ryzen 5 3500U dostępny jest w przedsprzedaży w dwóch wersjach, które różnią się tylko pojemnością dysku SSD, za 2999 PLN dostaniemy 256 GB, a za 3199 PLN - 512 GB. Poza tym specyfikacja jest identyczna i składa się na nią 8 GB pamięci RAM, układ graficzny Radeon Vega 8 oraz ekran o proporcjach 3:2 i rozdzielczości 2160x1440 pikseli z pełnym pokryciem palety barw sRGB. Ten model dostępny jest również z procesorem Intela, ale jego ceny wtedy zaczynają się od 3999 PLN (z dyskiem 512 GB), więc oferta z układem AMD wydaje się bardzo atrakcyjna.

W przypadku zakupu notebooka w przedsprzedaży, czyli do 12 lipca, w zestawie będziecie mogli zakupić etui oraz bezprzewodową myszkę, każde z tych akcesoriów za złotówkę. To co jeszcze warto podkreślić, to fakt, że komputer wyposażony jest w system Windows 10, kamerka do wideorozmów znajduje się nad ekranem (czyli standardowo), a cały komputer mierzy zaledwie 286 x 211 x 15 mm przy wadze 1,3 kg. Jedyny minus to bateria o pojemności 41,8 Wh, choć przy takich rozmiarach trudno wymagać czegoś większego.

Warto też zaznaczyć, że Matebook 13 wyposażony jest tylko w wyjście słuchawkowe oraz dwa porty UBS typu C. Przy pomocy jednego z nich możemy notebooka naładować za pomocą dołączonej do zestawu ładowarki o mocy 65W, a do drugiego podłączyć hub wyposażony w port USB typu A, USB typu C oraz dwa wyjścia wideo (HDMI i VGA). Wspominany hub również znajduje się w zestawie. Matebook 13 posiada też podświetlaną klawiaturę, czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk włączania z obsługą funkcji Windows Hello oraz wsparcie dla technologii Huawei Share OneHop, które pozwala na szybkie, bezprzewodowe kopiowanie danych z niektórych smartfonów Huawei. Przedsprzedaż notebooków już się rozpoczęła w większości popularnych sklepów z elektroniką oraz w oficjalnym sklepie na stronie huawei.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu