Huawei

Huawei jedną z najbardziej innowacyjnych firm na świecie

Kamil Świtalski
0

Huawei cały czas walczy o wysoką pozycję — i starania te nie przechodzą niezauważone. Firma znalazła się b. wysoko w prestiżowym rankingu The Most Innovative Companies 2020!

Huawei ja europejskim rynku pojawiło się nagle — i dzięki fajnym urządzeniom w przystępnych cenach właściwie z miejsca rozkochała w sobie tutejszych użytkowników. Ostatnie problemy z amerykańską administracją trochę firmie co prawda pokrzyżowały plany, ale chiński gigant wciąż przedstawia kolejne fantastyczne produkty — jak chociażby Huawei P40 Pro+. Firma trafiła do prestiżowego rankingu The Most Innovative Companies 2020 autorstwa Boston Consulting Group — jego pozycja jest świetna, a przy okazji warto zauważyć, że jest najszybciej rosnącą marką w tym zestawieniu.

Huawei po raz pierwszy pojawił się w rankingu Boston Consulting Group w 2014 roku, zajmując wtedy 50. miejsce. W kolejnych latach firma regularnie pojawiała się w pierwszej pięćdziesiątce, a na najwyższej do tej pory 46-tej pozycji znalazła się w 2015 roku. Tegoroczny ranking przyniósł Huawei awans o rekordowe 42 miejsca, dając awans do pierwszej dziesiątki najbardziej innowacyjnych firm świata, na wysokim 6. miejscu.

Boston Consulting Group od 2005 roku prowadzi badania ankietowe wśród globalnych liderów i ekspertów innowacji, którzy wybierają 50 firm najbardziej wyróżniających się w skali globalnej.

— czytamy w oficjalnej wiadomości prasowej.

Huawei nieustannie pracuje nad poszerzaniem swojego portfolio o coraz bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia i rozwiązania. Najnowsza flagowa seria smartfonów P40 wyróżnia się na rynku możliwościami fotograficznymi – niedawno zaprezentowany w Polsce model Huawei P40 Pro+ to najpotężniejszy smartfon fotograficzny marki wyposażony w pięć obiektywów, w tym o rozdzielczości 50 MP, z rekordową wielkością sensora na poziomie 1/1,28”. Huawei P40 Pro+ oraz P40 Probiją też rekordy w zakresie zoomu – model P40 Pro oferuje 50-krotny zoom cyfrowy, a model P40 Pro+ nawet 100-krotny. Model P40 wyposażony jest w potężny aparat fotograficzny, a jego podzespoły zamknięte są w bardziej kompaktowej, w stosunku do modeli P40 Pro+ i P40 Pro, obudowie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: