Felietony

Honda zaprezentowała system HondaLink, dający kierowcy dostęp do Facebooka i innych aplikacji internetowych

Marcin Kamiński
Honda zaprezentowała system HondaLink, dający kierowcy dostęp do Facebooka i innych aplikacji internetowych
14

Honda zaprezentowała własny system aplikacji dostępnych z poziomu ekranu dotykowego na desce rozdzielczej samochodu. Po Toyocie z systemem Entune oraz Fordzie z technologią Sync japońska marka dołącza do producentów oferujących swoim klientom najnowsze technologie w swoich pojazdach. W nowym wcielen...

Honda zaprezentowała własny system aplikacji dostępnych z poziomu ekranu dotykowego na desce rozdzielczej samochodu. Po Toyocie z systemem Entune oraz Fordzie z technologią Sync japońska marka dołącza do producentów oferujących swoim klientom najnowsze technologie w swoich pojazdach. W nowym wcieleniu modelu Accord zobaczymy system HondaLink, dzięki któremu połączymy się z Facebookiem, znajdziemy ważne miejsca w pobliżu czy posłuchamy ulubionej stacji radia internetowego.

Zapowiedziany już oficjalnie system HondaLink stworzony został wspólnie z Aha Radio firmy Harman. Dzięki temu użytkownicy tej technologii będą mogli słuchać podcastów oraz internetowych playlist, które przechowywane są w chmurze na serwerach Aha. Warto wspomnieć również o dostępie do audiobooków, które znakomicie sprawdzą się w samochodzie podczas dłuższej podróży. Wszystkie wymienione funkcje oferowane są za darmo. Z czasem wprowadzone mają zostać jednak płatne treści premium, w tym wymagające opłaty kanały radia internetowego.

Dzięki serwisowi społecznościowemu Yelp z poziomu aplikacji w samochodzie uzyskamy informacje o wartych zainteresowania restauracjach i kawiarniach w pobliżu naszego położenia lub wyznaczonej w nawigacji trasy dojazdu do celu. Wedle zapowiedzi nowa generacja modelu Accord ma oferować również opcję odczytywania nie tylko wiadomości SMS, ale także poczty elektronicznej. System radzi sobie również z odczytywaniem na głos statusów naszych znajomych pojawiających się na Facebooku.

System HondaLink współpracować będzie z dwoma ekranami na desce rozdzielczej Accorda, o rozmiarach 8 i 6 cali. Dodatkowo całość współpracuje z aplikacją na smartfony wyposażone w system operacyjny iOS lub Android.

Japońska Honda wraz z wprowadzeniem systemu HondaLink do swoich samochodów zapowiada, że to dopiero rozwojowa wersja tej technologii. W kolejnych latach z pewnością zobaczymy zatem nowe funkcje systemu, bazujące szczególnie na możliwościach zapewnianych przez chmury internetowe.

Źródło grafiki: 1, 2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

honda