Motoryzacja

Honda Civic w wersji liftback w Europie tylko z napędem hybrydowym

Kamil Pieczonka
Honda Civic w wersji liftback w Europie tylko z napędem hybrydowym
7

Kilka tygodni temu Honda pokazała Civica 11. generacji w wersji sedan, który w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży w USA. Teraz debiutuje europejska wersja z nadwoziem typu hatchback/liftback, która trafi również do naszego kraju ale dopiero pod koniec przyszłego roku.

Honda Civic 2022 w wersji liftback

Civic 11. generacji jest znacznie bardziej stonowany niż obecna 10. generacja. Nowy model jest też bardzo podobny do sedana, szczególnie z przodu gdzie żadnych zmian praktycznie nie ma. Nowe smukłe światła, wąski grill i duży znaczek Hondy nie pozwalają jednak pomylić Civica z jakimkolwiek innym autem.

Dużych zmian względem amerykańskiej wersji nie ma też z tyłu, linia dachu zaczyna opadać już od słupka B, ale nie powinno to negatywnie wpływać na miejsce nad głową dla pasażerów tylnej kanapy. W zasadzie gdyby nie wyraźnie zarysowana klapa bagażnika, to trudno byłoby odróżnić liftbacka od sedana, bo w obu tylna szyba opada niemal do samego końca nadwozia. Całokształt z pewnością może się podobać, szczególnie jeśli przeszkadzał wam krzykliwy design obecnej generacji.

Honda niestety nie była zbyt wylewna jeśli chodzi o pozostałe szczegóły dotyczące tego modelu. Wnętrze jest nowoczesne, ale nie wiadomo jeszcze jakie dokładnie konfiguracje będą dostępne w Europie. W USA w podstawowej wersji na konsoli środkowej mamy ekran o przekątnej 7 cali, który opcjonalnie może mieć też 9 cali, a przed kierowcą znajdzie się ekran z zegarami o przekątnej 10 cali. Poza tym mamy typową Hondę, z mięsistą kierownicą, charakterystycznymi otworami wentylacyjnymi oraz nadal sporo przycisków do sterowania podstawowymi systemami.

Patrząc na zdjęcia tylnej kanapy, pasażerowie nie powinni narzekać na brak miejsca na nogi. Znalazło się też tutaj miejsce na nawiew systemu wentylacji, a na środku oparcia znajdziemy też podłokietnik.

Co prawda Honda opublikowała zdjęcie bagażnika, ale nie podała jego pojemności. Otwór jest jednak całkiem spory, a siedzenia możemy rozłożyć w stosunku 60:40 co znacznie zwiększy pojemność, ale nie zapewnia całkiem płaskiej podłogi. Roleta zwijana jest do boku nie ma żadnej prowadnicy, ale dzięki temu nie ogranicza przestrzeni bagażowej.

Honda Civic 2022 tylko z hybrydami w Europie

Honda nie podała żadnych szczegółowych informacji na temat jednostek napędowych, ale wyraźnie zaznaczyła, że w Europie Civic dostępny będzie tylko w wersjach hybrydowych e:HEV. Firma jak najszybciej chce zelektryfikować swoją całą flotę dostępną na Starym Kontynencie ze względu na zaostrzające się normy emisji spalin. Niestety oznacza to, że Civic może być dostępny zaledwie w dwóch wersjach napędowych z systemem z modelu Jazz o mocy 110/130 KM lub z modelu CR-V o mocy 184 KM. Na szczegóły przyjdzie nam jeszcze poczekać, bo nowy model trafi do sprzedaży w Europie dopiero jesienią 2022 roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu