Polska

Ekspansja hulajnóg elektrycznych trwa w najlepsze w Polsce - hive wjeżdża na chodniki dwóch kolejnych miast

Grzegorz Ułan
Ekspansja hulajnóg elektrycznych trwa w najlepsze w Polsce - hive wjeżdża na chodniki dwóch kolejnych miast
20

Aż trudno uwierzyć, że hulajnogi elektryczne w Polsce nie mają jeszcze roku. Pierwszy operator e-hulajnóg - Lime, zadebiutował w Polsce pod koniec zeszłego roku, a od początku tego roku jesteśmy świadkami wręcz wysypu firm świadczących tego typu usługi w naszym kraju.

E-hulajnogi hive, które należą do grupy FREE NOW pojawiły się najpierw 14 marca w Warszawie, a 11 kwietnia we Wrocławiu. Dziś przedstawiciele tej firmy poinformowali o debiucie w dwóch kolejnych miastach w Polsce, a mianowicie w Krakowie i w Poznaniu.

Tristan Torres Velat, CEO hive:

Kraków i Poznań to kolejne polskie metropolie, do których wchodzimy z naszą usługą. Pierwsze miesiące w Warszawie oraz Wrocławiu pokazały nam, jak chętnie Polacy korzystają z e-hulajnóg. Co ciekawe, w Europie to właśnie Polska przoduje w ilości miast, w których udostępniliśmy naszą usługę. Zdecydowaliśmy się na Kraków i Poznań, ponieważ są to dynamicznie rozwijające się miasta, które potrzebują i chętnie korzystają z nowoczesnych, a zarazem ekologicznych rozwiązań. Bardzo nas cieszy, że mamy możliwość stać się częścią transportu przyszłości w tych lokalizacjach.

Po premierze w Warszawie i Wrocławiu, hive zdecydowało się na udostępnienie ich mieszkańcom i posiadaczom karty miejskiej możliwości comiesięcznego doładowania konta 20-minutową darmową jazdą. W przypadku Krakowa i Poznania na razie wstrzymują się od tego typu deklaracji, choć słowa Łukasza Gontarka pozwalają przypuszczać, że i w tych miastach pojawi się taka promocja pokazująca, że e-hulajnogi, to tak naprawdę dopełnienie transportu publicznego w dużych miastach w Polsce.

Łukasz Gontarek City Manager hive w Warszawie, który wspierał wprowadzenie usługi hive do kolejnych miast:

Zależy nam żeby stać się nieodłącznym elementem krakowskiej i poznańskiej tkanki miejskiej oraz blisko współpracować z miastem i lokalną społecznością. Chcemy być stałą częścią nowoczesnego systemu mobilności rozwijającego się w polskich miastach. Nasza usługa spodoba się i przyda szczególnie tym osobom, które są zmęczone uciążliwymi korkami w mieście oraz utrudnieniami na drodze. E-hulajnogi umożliwiają szybką i wygodną jazdę, dodatkowo są idealnym uzupełnieniem dla już dostępnych środków transportu miejskiego.

Dla przypomnienia ważna rzecz, czyli koszty wypożyczenia hulajnóg hive, które są nieco niższe niż w Lime, które dostępne są już do wypożyczenia z poziomu aplikacji Ubera (w plikacji do zamawiania taksówek FREE NOW, hive ma się pojawić tej jesieni). W Lime odblokowanie hulajnogi kosztuje 3,00 zł, a koszt każdej rozpoczętej minuty to 0,50 zł, z kolei w hive na start zapłacimy 2,50 zł i 0,45 zł na minute jazdy.

Źródło: hive.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu