Świat

HBO online na razie tylko w US.

GM
Grzegorz Marczak
1

HBO nie trzeba chyba przedstawiać nikomu - jest to jeden z najpopularniejszych kanałów premium w stanach zjednoczonych - ilość subskrybentów osiągnęła już 29 milionów. Time Warner zdecydował się na udostępnienie cześć swoich zasobów online. Nie będzie to jednak typowa telewizja dostępna przez prz...

HBO nie trzeba chyba przedstawiać nikomu - jest to jeden z najpopularniejszych kanałów premium w stanach zjednoczonych - ilość subskrybentów osiągnęła już 29 milionów.

Time Warner zdecydował się na udostępnienie cześć swoich zasobów online. Nie będzie to jednak typowa telewizja dostępna przez przeglądarkę internetową, w celu obejrzenia filmu będziemy musieli zainstalować specjalny program, który pobierze filmy z witryny HBO (oczywiście wszystko dla subskrybentów)

Zła wiadomość dla całego świata jest taka, że to co planuje HBO uruchomić już na dniach ma bardzo ograniczony zasięg i na razie testowane będzie jedynie w wybranych regionach US. Nie podana żadnych konkretnych informacji na temat implementacji w całym kraju (nie mówiąc o innych kontynentach)

HBO zapowiada, że ich tak zwana wersja online będzie będzie co miesiąc uzupełniana o około 600 nowych tytułów (min pojawią się seriale takie jak "Entourage," czy "The Sopranos").

Wydaje się, że w Europie jeszcze długo poczekamy na tego typu usługę i czego możemy być pewni to, że będzie ona funkcjonowała na kompletnie innych zasadach (u nas nie mamy na przykład możliwości zamawiania filmów, nie mówiąc już o płatnych transmisjach w modelu pay per view).

Zastanawia mnie też model dystrybucji filmów na jaki w fazie testowej zdecydowało się HBO, czy naprawdę jest to efektywna metoda ?. Podobno w tej chwili subskrybent będzie mógł założyć do 5 kont, które indywidualnie będą mogły pobierać filmy (co ma sens) - tylko czy to wszystko nie będzie za bardzo skomplikowane dla przeciętnych odbiorców telewizji kablowej ?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu