Świat

Mybloglog testuje API

GM
Grzegorz Marczak
3

Mybloglog to serwis pokazujący kto aktualnie odwiedza nasz internetowy serwis, skąd pochodzi dany użytkownik i jakie statystyki osiąga nasza internetowa storna (spłycam lekko zalety tego serwisu bo chyba jest on wszystkim dobrze znany). W każdym razie dzięki serwisowi Mybloglog poznajemy lepiej...


Mybloglog to serwis pokazujący kto aktualnie odwiedza nasz internetowy serwis, skąd pochodzi dany użytkownik i jakie statystyki osiąga nasza internetowa storna (spłycam lekko zalety tego serwisu bo chyba jest on wszystkim dobrze znany).

W każdym razie dzięki serwisowi Mybloglog poznajemy lepiej czytelników swojego bloga, możemy zobaczyć na jakich innych stronach bywają i czym się interesują. Potencjał tego serwisu bardzo szybko dostrzegła firma Yahoo, która to kupiła ten serwis.

Mybloglog stał się na tyle popularny w światowej blogosferze, że praktycznie można spotkać jego widgety na każdym bardziej popularnym blogu. Rozwój serwisu nie szedł do tej pory w parze z wzrostem polarności - wprawdzie wprowadzane były drobne zmiany i usprawnienia ale można je nazwać "kosmetyką".

Szansę na radykalną zmianę i przyrost nowych funkcji autorzy zobaczyli w API, które właśnie testowo udostępnili. Możemy więc spodziewać się, że w najbliższym czasie zyskamy nie tylko nowe i ciekawsze od oryginalnych widgety ale powstaną również serwisy informacyjne miksujące dane z Mybloglog z mapami, filmami i innym serwisami.

Zapewne Yahoo będzie kontrolować kto i w jaki sposób wykorzystuje dostępne API, mimo wszystko trzeba jednak przyznać, że to krok w dobrą stronę i zapewne przyniesie on korzyści dla dotychczasowych użytkowników tego serwisu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu