Świat

210 milionów internautów w Chinach

GM
Grzegorz Marczak
1

Chiny ilością internautów niedługo przegonią ilość mieszkańców stanów zjednoczonych. W ostatnim raporcie przygotowany przez China Internet Network można przeczytać, że ilość chińskich internautów przekroczyła właśnie 210 milionów (!). Dane te dotyczą końca roku 2007, biorąc jednak pod uwa...Chiny ilością internautów niedługo przegonią ilość mieszkańców stanów zjednoczonych. W ostatnim raporcie przygotowany przez China Internet Network można przeczytać, że ilość chińskich internautów przekroczyła właśnie 210 milionów (!).

Dane te dotyczą końca roku 2007, biorąc jednak pod uwagę przyrost użytkowników internetu w tym kraju można spodziewać się, że niedługo liczba ta będzie dużo większa. W samym 2007 roku liczba chińskich internautów zwiększyła się o ponad 73 miliony osób.

Nie tylko internet rozwija się w chinach w tak błyskawicznym tempie, ilość użytkowników telefonów komórkowych przekroczyła 530 milionów ! (dane z listopada 2007)

Widząc taki potencjał zapewne każdy internetowy przedsiębiorca chciałby wejść ze swoim produktem do tego kraju. Nie jest to jednak łatwe, jak już wielokrotnie czytaliśmy chiński internet jest pod nieustanną kontrolą władzy i właściwie każdy zagraniczny podmiot chcący zaistnieć na runku chińskim musi podpisać odpowiednie umowy (które jak wiemy sprowadzane są do pełnej kontroli i współpracy z władzami co oznacza również ujawnianie pełnych danych osobowych).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu